הבקשה של בוגרי המכינות

בוגרי מכינות במכתב לשר הביטחון: ''הצב בני מכינות על קברי חללים בטקסים וימי זיכרון''.

ערוץ 7 , א' באייר תשפ"א

הבקשה של בוגרי המכינות-ערוץ 7
מתייחדים עם זכר הנופלים. הר הרצל
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בוגרי מכינות קדם צבאיות שלחו מכתב אל שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל אביב כוכבי בדרישה להשוות את הפקודה הדורשת מיחידות צה"ל לפקוד את קברי חללי היחידה בטקסי זיכרון ואזכרות גם לבני מכינות קדם צבאיות אשר חניכיהן נפלו בשירות הצבאי.

במכתב דורשים בוגרי המכינות להתנות את המשך תקצוב המכינה באם מכינות לא ישלחו ייצוג אל קברי בוגריהם בימי זיכרון ובאזכרות השנתיות לנפילת בוגרי המכינה.

הבוגרים כתבו: ''כחלק מספיגת ערכים אלו, אנו מקפידים לפקוד באופן פרטי את קברי חברינו בכל יום זיכרון ואזכרה ועומדים לצד המשפחות בכל קושי ושמחה. בכל ביקור שלנו בבית העלמין אנחנו נפעמים ומתרגשים לראות קבוצה של לוחמים צעירים המגיעים לחלוק כבוד לחלל שנפל ביחידתם.

''לצערנו, כבוגרי מכינה אנחנו לא רואים שום הזדהות ומחויבות של המכינות המתוקצבות על-ידי משרד הביטחון להגיע ולפקוד את מי שנפל כבוגר המכינה'', ציינו מובילי היוזמה במכתב לשר הביטחון.

אריאל גנץ מיוזמי המהלך אמר כי ''חיזוק הנוכחות לצד המשפחות השכולות הוא צעד חשוב כל השנה ובפרט בימי זיכרון בהם המשפחה עולה לקבר יקירם. כאשר רואים את חיילי צהל שלא הכירו את החלל עומדים בחרדת קודש אל מול הקבר ונותנים למשפחה כתף תומכת להישען עליה אי אפשר להישאר אדיש למיוחדות ותחושת קדושת החיים בסיטואציה העצובה הזאת. לכן, לא יתכן שמכינות שתכליתם הוא הטמעת ערכים בבני הנוער לקראת גיוס לא יצטרפו באופן רשמי למהלך שכזה''.