בנט וצוותי המו"מ מגיעים ללשכת ראש הממשלה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט נפגשו בצהריים (ג') בלשכת ראש הממשלה בירושלים.

במקביל לפגישת בנט ונתניהו, נועדים גם צוותי המשא ומתן של המפלגות.

בנט ונתניהו נפגשים כעת לאחר שאתמול נועדו במשך כשעתיים. השניים דנים בין היתר בשאלה כיצד משכנעים את יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' להסכים לממשלה בתמיכת רע"ם.

עו"ד מיכאל ראביליו | חבר צוות המו"מ של הליכוד
צילום: חזקי ברוך

כתבת "גלובס" שירית אביטן כהן דיווחה כי ראש הממשלה הציע ליו"ר ימינה במשא ומתן ביניהם את התיקים הבכירים שמחזיקים בידיהם כיום אנשי כחול לבן ובראשם את הביטחון והחוץ, וכן את תיק התרבות. את תיק המשפטים מתכוון נתניהו לשמור בידיו.

במהלך השיחות נידונה גם הצעת השריונים בליכוד שנתניהו הניח בפני ימינה עוד קודם תחילת השיחות בין צוותי המו"מ של ימינה והליכוד.

הכתב הפוליטי של "כאן" מיכאל שמש דיווח כי יו״ר ימינה העביר לליכוד מסר לפיו אם תעלה ההצבעה על הקמת הוועדה המסדרת בלי תיאום מולו, ימינה תחבור לגוש מתנגדי נתניהו בהצבעה בכנסת. יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר, שתכנן להביא היום את ההצבעה, התקפל ברגע האחרון ודחה אותה לשבוע הבא.

בנט: המטרה - למנוע בחירות חמישיות

בנט הבהיר אתמול בפתח ישיבת סיעת ימינה כי יעשה הכל במטרה למנוע הליכה למערכת בחירות חמישית. "בפגישות שלנו אמרתי למר נתניהו, ואני אומר גם פה, שהליכוד יכול לספור את אצבעות סיעת ימינה לטובת הקמת ממשלה ימנית", הצהיר בנט בפתח הדברים.

"נפעל בכל הכוח למנוע בחירות חמישיות ויש המון רעיונות יצירתיים", אמר בנט, "יכולתי לשבת בכסא ראש הממשלה לו רציתי אבל המטרה שלי היא למנוע בחירות חמישיות".

"הקרקס של בחירות חמישיות מסמל לאוייבים שלנו שאנחנו בהתפרקות", הזהיר יו"ר ימינה מההשלכות של אי הקמת ממשלה.

לדבריו, "יש מפלגות שכבר שכרו יועצים ופועלים לבחירות חמישיות ואני מבקש מכל ראשי המפלגות לפעול באחריות. נלחם בכל מי שירצה בחירות חמישיות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו