חילי טרופר
חילי טרופר צילום: מירי שמעונוביץ, לע"מ

מיטב אירועי הספורט הגדולים בעולם - כאן בישראל? לראשונה, משרד התרבות והספורט יקצה סכום של כ-35 מיליון שקלים לבקשות תמיכה באירועי הספורט בין לאומיים, כשזה ייצא בקרוב בקול קורא שיאפשר בקשות לתמיכה באירועי ספורט בין-לאומיים בארץ לשנים 2020 – 2023, כך הודיעו במשרד התרבות והספורט.

הקצאת סכום כה גבוה של כסף עבור אירוח התחרויות הגדולות בעולם, צפויה להוביל לקיומם של אירועי ספורט ותחרויות גדולות, בהיקף יבשתי או עולמי, כאן בישראל.

לדברי משרד התרבות והספורט, "מטרת הקול הקורא היא לארח כאן את מיטב הספורטאים והספורטאיות ואירועי ספורט בעלי חשיבות תחרותית גבוהה, אשר יביאו גאווה גדולה למדינת ישראל.
עם מבצע החיסונים בישראל והקהל שכבר חזר למגרשי הספורט - מדינת ישראל מוכנה לארח טורנירים ומשחקים בינלאומיים גדולים ולה יתרון רב במציאות הקיימת בעולם. הספורטאים והספורטאיות הבין-לאומיים יזכו להתחרות במגרשים עם קהל הנוכח פיזית באירוע וזאת לראשונה מזה יותר משנה עם פרוץ מגיפת הקורונה".

שר התרבות והספורט, ח״כ חילי טרופר אמר כי "מדובר בבשורה גדולה, בה אנו מביאים את מדינת ישראל לקדמת הבמה כ-"אי ירוק" בטוח ואטרקטיבי במיוחד לספורטאים ולספורטאיות מכל העולם אשר יגיעו לישראל ויחוו את החוויה מקרוב ועם קהל. מדינת ישראל תזכה לחשיפה בינלאומית חשובה דרך הספורט והערכים שאנו מקדמים. יתר על כן, הגעה של תחרויות ספורט בינלאומיות לישראל תייצר עוד דחיפה למשק עם מגוון הזדמנויות תעסוקה חדשות.

מנכ״ל משרד התרבות והספורט, רז פרויליך אמר כי "עם הגעת אירועים בינלאומיים אלו, מדינת ישראל תהווה חוד החנית של הספורט המקצועי בעולם כך נצליח להגיע להיות המודל הערכי השואף למצויינות בתקווה גדולה לראות את הספורטאים והספורטאיות שלנו על הפודיום מתחרים ומנצחים".