כוכבי פגש את משפחתו של איציק סעידיאן שהצית עצמו

הרמטכ"ל ביקר בשיבא וחיבק את אימו של איציק סעידיאן: "עלינו לעשות הכול כדי להילחם עבור אלו שמסכנים את חייהם ונפשם למען המדינה".

ערוץ 7 , א' באייר תשפ"א

כוכבי פגש את משפחתו של איציק סעידיאן שהצית עצמו-ערוץ 7
איציק סעידיאן
צילום: מתוך "המהדורה המרכזית" חדשות 12

הרמטכ"ל אביב כוכבי נפגש היום (שלישי) עם בני משפחתו של איציק סעידיאן בן ה-26, נכה צה"ל שסובל מפוסט טראומה והצית את עצמו אתמול בפתח משרדי אגף השיקום בפתח תקווה.

"אני שולח בשמי ובשם צה"ל כולו איחולי החלמה מהירה ומלאה. נתמוך בכל מה שאפשר. בין לוחמינו ואנשי המילואים שלנו נמצאים אלו שאת פציעותיהם לא ניתן לראות והם סוחבים בנפשם את צלקות הקרב משך שנים רבות. צה"ל ועם ישראל חבים חוב גדול לאלו שמסכנים את חייהם ואת נפשם למען הגנת המדינה ועלינו לעשות הכול כדי להילחם למענם", אמר כוכבי.

אבי ולאה, האחים של איציק סעידיאן ביקשו מהציבור להתפלל לשלומו. אבי, אחיו של איציק, אמר בבכי בבית החולים: "תתפללו עליו, זה אחי הקטן אני אוהב אותו. תעזרו לו. הוא ראה דברים. שאחי ייצא מזה, תתפללו עליו בכל בתי הכנסת. תפתחו ספר תורה תתפללו עליו. מתחנן בפניכם. הוא ילד טוב. חושבים שהם ממציאים, שיעשו משהו שם, אנשים זועקים לעזרה – תעזרו להם".

לאה, אחותו של איציק "איציק שלנו הוא האח הכי קטן בבית. ילד שמלא בנתינה, תמיד נלחם למען חלשים. זה מה שהוא עשה עכשיו. זה לא רק למענו, זה למען אלפי חיילים שעוברים את זה ולא מקבלים כתובת".

במהלך הלילה הגיעו לבית החולים שיבא תל השומר מפקדיו של סעידיאן מחטיבת גולני בעת מבצע "צוק איתן", אלוף-משנה ארז אלקבץ, סגן-אלוף אוהד מויאל, ורב-סרן ניקולאי אשורוב, על מנת לתמוך וללוות אותו ואת משפחתו.