חנוכת גלעד ההנצחה העירוני של ירושלים
חנוכת גלעד ההנצחה העירוני של ירושלים צילום: דוברות

בטקס שהתקיים היום (שלישי), בהשתתפות ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מנכל העירייה, איציק לארי, סגן ראש העיר אריה קינג, נציגי המשפחות השכולות ועובדי עיריית ירושלים, נחנך גלעד הזיכרון העירוני ובו פרטיהם של כל הנופלים בני ירושלים.

הגלעד שנמצא בקומה 0 בבנין העירייה ישאר שם באופן קבוע ויהווה בית למשפחות השכולות בעיר ולמבקרים הרבים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, ציין "היום, ערב יום הזיכרון, אנו חונכים את גלעד הזיכרון העירוני שינציח לאורך כל ימות השנה את הנופלים בני העיר. המקום הזה יהפוך להיות היכל הזיכרון העירוני ויהווה מקום לכל תושבי ועובדי עיריית ירושלים. אני רוצה לפנות בפניה אישית אליך, הרצל חגג' אביה של סגן שיר חגג' ז"ל ולומר לך, ביתך היא גיבורה, גיבורה ירושלמית וישראלית".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק ההנצחה, אריה קינג, הוסיף, "גלעד הזיכרון הוא חוב שלנו להנצחת הנופלים הירושלמים. אני מודה לחברי הועדה, שותפיי, על הדרך העשייה הרבה למען הקמת הפרויקט. ברוחי אני רואה את כל הסיורים העירוניים עוברים פה ולומדים על הנופלים בני העיר".

נציג המשפחות השכולות, הרצל חגג', ציין "לצערי אני האיש בעל הניסיון בחדר וכבעל ניסיון בהתמודדות עם השכול אני יכול לספר לכם שלכל משפחה שכולה אחד הדברים החשובים הם ההנצחה. העשייה העירונית סביב ההנצחה הוא מדהים וחשוב לי להודות לכם באופן אישי על כך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו