פתח תקווה: ערב היכרות עם מעיני הישועה

למעלה מ־120 נשים באו להכיר מקרוב את צוות מחלקת היולדות של המרכז הרפואי 'מעיני הישועה' שנערך השבוע בפתח תקווה. באירוע שעורר עניין רב נחשפו המשתתפות לגישה המאפיינת את המחלקה ולפינוקים הרבים שהיא מציעה ליולדות שבוחרות ללדת בה

ערוץ 7 , א' באייר תשפ"א

פתח תקווה: ערב היכרות עם מעיני הישועה-ערוץ 7
ערב היכרות עם מעיני הישועה בפתח תקווה
צילום: יח"צ

מחלקת היולדות של בית החולים מעיני הישועה ערכה השבוע אירוע היכרות מרשים ליולדות שבדרך. האירוע אליו הגיעו כ־120 נשים נערך בגולה בפתח תקווה והצליח לעורר עניין רב ברשתות החברתיות.

במסגרת האירוע נחשפו הנשים שחלקן כבר ילדו בעבר, לאפשרויות הבחירה הרבות שעומדות בפניהן במחלקת היולדות של מעיני הישועה, ולמגוון הגדול של שירותים ו"פינוקים" שמציעה המחלקה בה נולדים מדי שנה אלפי ילדים.

הן נחשפו ליכולתן לבנות עם הצוות תכנית לידה בהתאם לטעמן, השקפתן וצורכיהן. לגישה "הטבעית" של בית החולים שמעדיפה כברירת מחדל את היכולת הטבעית של האם על פני התערבות רפואית מיידית. מרפאת טרום הלידה שנותנת מענה לפחד מלידה ועוד שירותים רבים. את הערב סיימנו בהופעה מרתקת, משעשעת ומצחיקה של הזוג עדן ועודד.

במסגרת האירוע המושקע והמוקפד, הכירו המשתתפות את צוות מחלקת הלידה וקיבלו מענה לכל שאלה. כך בין היתר שאלו היולדות לעתיד על ביות מלא, על תומכת לידה, על יועצות הנקה, על שחרור מוקדם, על לידה בכריעה ועל תהליך הלידה והאשפוז שאחריו. המשתתפות הופתעו מהמדיניות הפתוחה וה"זורמת" של צוות המחלקה, מהגישה הרעננה לתהליך הלידה והמחויבות הטוטאלית לשירות ה"לקוחות".

"באתי עם דעה קדומה על בית החולים", אמרה הדס שזה לה הריון ראשון. "הופתעתי לגלות גישה שונה ב־180 מעלות ממה שחשבתי".

רעות, אימא לשלושה ילדים, סיפרה כי חוויית שלילית בלידה השלישית הביאה אותה למפגש. "קבעתי כבר תור במרפאת טרום הלידה של מעיני הישועה. לא יכולתי להחמיץ את הכנות של הצוות ואת הרצון האמיתי לתת לכל אישה חוויית לידה טובה".

אושרית שבאה עם חברה טובה שעומדת ממש לפני לידה אמרה: "יותר מכל התרשמתי מהמקצועיות של הצוות שהיה שם. המספרים מדברים בעד עצמם. אלו נתונים שלא ידענו בעבר".