כתב כאן חדשות שרון עידן: כך זלזל בי רופא באגף השיקום

שרון עידן שירת בצה"ל כקצין חילוץ קרבי. במהלך שירותו הצבאי נפצע ברגלו. בטוויטר הוא מספר על שעבר באגף השיקום של משרד הביטחון.

ערוץ 7 , א' באייר תשפ"א

כתב כאן חדשות שרון עידן: כך זלזל בי רופא באגף השיקום-ערוץ 7
שרון עידן
צילום: עצמי

העיתונאי שרון עידן, כתב 'כאן חדשות', נפצע במהלך שירותו והפך לנכה צה"ל, לאחר שחלקים מרגלו נקטעו בעקבות הפציעה שעבר כקצין חילוץ.

בעקבות האירוע הקשה בו הצית איציק סעידיאן את עצמו שיתף היום (שלישי) עידן בחוויות שעבר במגע עם אגף השיקום במשרד הביטחון.

"אני נכה צה"ל עם קטיעה בחלקים מכף הרגל, ולא אשכח איך רופא בועדה אמר לי בזלזול: זה מה שיש. לא תהיה דוגמן רגליים. מה אתה מתלונן על איך הרגל שלך נראית? זה לא יוסיף לך שקל. לא מוסיפים על בשר טחון'. ככה - מילה במילה. כאילו שזה מה שעניין אותי. לצערי הנחת המוצא בוועדות פשוטה:

'כולכם רמאים' אלא אם תוכיחו אחרת. בגלל שתמיד היה לי פה גדול, עניתי לרופא, ואני בן עשרים וחצי, 'אני רק נכה פיזית, אתה עם נכות הרבה יותר קשה ועמוקה ולכל החיים'. הוא כל כך נדהם שבהמשך ניסה לתקן את הרושם. לא העפתי בו יותר אפילו מבט".

בתוך כך מנכ"ל משרד הביטחון אמיר אשל אמר הבוקר (שלישי) כי הורה להקים צוות בדיקה למצבו של איציק סעידיאן, נכה צה"ל שהצית את עצמו אתמול מול משרדי אגף השיקום של המשרד. אשל אמר כי מינה את ראש אגף התכנון במשרד, אלוף משנה במילואים אליעז קרני, לעמוד בראש הצוות ולהגיש לו מסקנות ראשוניות בימים הקרובים.

סעידיאן השתתף בליל הקרב הקשה בסגע'ייה שבו נהרגו כמה מחבריו. הוא הגיע אתמול אחר הצהריים למשרדי אגף השיקום עם בקבוק שנראה למאבטחים כמו בקבוק שתייה, והמתין בלובי של ועדת קביעת אחוזי הנכות אחרי שהגיש כמה בקשות להעלאת אחוזי הנכות שלו – שנדחו. בשלב מסוים הוא שפך על עצמו את הנוזל והצית את עצמו, ובחלוף דקות מצאו המאבטחים במקום מטף וכיבו אותו. מצבו מוסיף להיות אנוש.