"אוחנה תומך בעליה חופשית למירון"

ניצב בדימוס אריק יקואל, יועץ השר לביטחון פנים אוחנה מספר כי השר פועל על מנת שמקבלי ההחלטות יאשרו את העליה ההמונית להר כבכל שנה

תגיות: מירון
מיכל לוי , א' באייר תשפ"א

"אוחנה תומך בעליה חופשית למירון"-ערוץ 7
ל"ג בעומר במירון
צילום: חזקי ברוך

הקרב על העליה למירון: ניצב בדימוס אריק יקואל, יועצו של השר לביטחון פנים אמיר אוחנה אמר כי השר פועל על מנת שמקבלי ההחלטות יאשרו את העליה ההמונית להר כבכל שנה.

זאת, לאור המשך הירידה בתחלואה ומה שמסתמן כסיומה של המגיפה בישראל.

"השר אוחנה אמנם אינו חרדי אך יש לו לב חם מאוד לנושאים של הציבור החרדי והוא מאוד חיובי בנושא", כך יקואל בראיון לרדיו קול חי.

לדבריו, "קיימנו כמה ישיבות על נושא מירון. היום (שני) פנו אלינו פורום ראשי העיר החרדיות כדי להיפגש עם השר. הוא שינה את הלו"ז שלו ונפגש איתם בבוקר".

השיחה, על פי עדותו, היתה חיובית מאוד תודות לרקורד של השר בקרב ראשי הרשויות. "המגזר החרדי מרגיש שנעשו דברים שלא היו צריכים להיעשות, והשר אוחנה היה שם לאורך כל הדרך כדי לתקן ולסייע. הוא גם היה מהבודדים שירדו לשטח כדי לעמוד על המצוקות ולנסות לפתור אותן".

"השר אומר דבר פשוט: ישבתי על נושא הר הבית, ואני לא רואה שום הבדל בין העליה ההמונית של המוסלמים להר לעליה ההמונית למירון – אם מאשרים את זה צריך לאשר גם את זה".

היכן הדברים עומדים כעת, הוא נשאל. "הסוגיה לא נסגרה סופית כי בסופו ש דבר יש את עמדת משרד הבריאות. השר שוחח ומשוחח בנושא עם רה"מ והגורמים הרלוונטיים על מנת שהעליה תתאפשר באופן סופי", אמר.