בכירים בליכוד: לא בונים על עריקים

נמשכים המאמצים לגבש הסכם בין בנט לנתניהו. בליכוד מדגישים כי הפתרון טמון  בהסכמתו של סמוטריץ' לתמיכת רע"מ.

ערוץ 7 , ב' באייר תשפ"א

בכירים בליכוד: לא בונים על עריקים-ערוץ 7
נתניהו ובנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נמשכים המאמצים להקמת ממשלת ימין. אתמול נפגשו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ימינה נפתלי בנט יחד עם צוותי המשא ומתן להמשך הדיונים. עד כה ישבו נתניהו ובנט כעשר שעות בארבע פגישות.

בעיתון 'ישראל היום' דווח כי המשא ומתן המתארך מעלה השערות בדבר הסכמות המתגבשות בין הצדדים, וכי אין מדובר בדיונים יבשים בלבד סביב השאלה כיצד מצליחים לשכנע את סמוטריץ' להצטרף לממשלה שתישען על רע"מ.

בשני הצדדים מדברים על אווירה חיובית בפגישות. יתר על כן, נטען כי החשדנות שליוותה את אנשי הליכוד בשאלה אם בנט אכן מעוניין להקים ממשלה עם נתניהו פחתה מאוד וההרגשה כעת היא כי לצדדים יש אינטרסים משותפים להקמת ממשלת ימין.

לעת עתה, עדיין לא נמצא פתרון יצירתי לגיוס 61 מנדטים מימין, ובליכוד ממשיכים לומר כי הפתרון האולטימטיבי הוא הסכמה של סמוטריץ' להישענות על רע"מ מבחוץ.

האפשרות להצטרפות של סער עדיין קלושה במיוחד.

לדברי גורמים בליכוד, "גדעון עמוק בתוך מסע הנקמה. אפשר להציע לו הכל למעט רוטציה - כל תיק אפשרי, כולל חזרה לליכוד. לא מעניין אותו כלום. אם הולכים לבחירות חמישיות - הוא יימחק".

לדבריהם, ספק גדול אם ימצאו עריקים במפלגות אחרות, "גם אצל בני גנץ אין סיכוי. הוא התאהב ברעיון של מי שנלחם בנתניהו. סיפור העריקים די גמור".