אלקין וסער
אלקין וסער צילום: יואב דודקביץ'

ימי המרכבה הקואליציונית הכמעט בלתי אפשרית שעוברים עלינו נפגשים בימי הזיכרון והעצמאות, החל מחג חירותו, עצמאותו ולידתו של העם, חג הפסח, ועד יום עצמאותו המתחדשת של העם, כאשר בתווך ימי הזיכרון לנרצחי השואה וחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה.

ימים מיוחדים אלה הם ימי התכנסות וחשבון נפש ליחיד ולאומה. אלו ימים בהם אנו נדרשים לזכור את המאחד ומלכד שבנו, את הדרך הארוכה שעבר עם ישראל עד כה, את המחיר ששילם לאורכה של דרך זו, ואת היעד אליו הוא צועד קדימה, וביחד.

בימים המיוחדים הללו אנו חוזים במנהיגי ישראל עמלים על מלאכת הרכבת הקואליציה והממשלה.

מצביעי מחנה הימין מבינים היטב את חשיבות הקמתה של ממשלת ימין מלוכדת רחבה ויציבה. ברוח זו הם מצפים משליחיהם בכנסת לפעול, אך ציפייה זו חשוב שתיעשה ברוח חשבון הנפש המיוחד של הימים המיוחדים הללו, חשבון נפש של אחדות מלכדת ולא של התחשבנות מפלגת.

לצד הקריאה הצודקת והמכובדת למפלגת 'תקווה חדשה' לשוב ולפעול מתוך קואליציית ימין רחבה למען ארץ ישראל ועתיד עם ישראל, עולים בשולי המחנה גם קולות צורמים, תוקפניים, מפלגים ובנוסף לכל גם מרחיקים את הסיכוי להגיע לתוצאות האחדות לה כולנו מייחלים.

אין מי שיוכל לערער על כך שגדעון סער, זאב אלקין, שרן השכל ודני דיין הם אנשי ימין נאמנים ושותפים לדרך.

זאב אלקין היה מראשוני הנאבקים על הגשמת חזון הריבונות עוד בעידן בו נחשב חזון זה להזוי. אלקין לחם ועודו לוחם למען הבניה בעטרות ולמען ההתיישבות הצעירה.

יכול כל ראש מועצה ביהודה ושומרון להעיד על האוזן הקשבת והיד המסייעת שהעניק לו אלקין בכל עת.

אלקין לחם למען חזון הימין ונגד הקמת מדינה פלשתינית.

אלקין, הפוליטיקאי המנוסה, חולל גם במשרד ההשכלה הגבוהה מהלכים חשובים. הימין זקוק לכשרונו ליכולותיו ולהמשך עשייתו הברוכה.

האם זהו הפוליטיקאי שראוי ונכון להתייצב מול ביתו בקריאות גנאי וגידוף? לא ולא.

הפגיעה בבתו בת החמש על ידי מפגיני השוליים של מחנה הימין היא מעשה הראוי לכל גינוי, ולא רק כלפיו, אלא כלפי כל פוליטיקאי ואדם באשר הם.

ראשי מפלגת 'תקווה חדשה' תומכים בערכי הימין, מתנגדים לחלוקת הארץ, מחזקים את ההתיישבות, שואפים לתיקון מערכת המשפט ולחיזוק זהותה היהודית של מדינת ישראל.

את התנגדותם העקרונית והחשובה לשותפות פוליטית עם מפלגה ערבית הביעו זה מכבר, ואמירתם זו ניצבת ועומדת איתן.

מחנה הימין זקוק לאישים הללו ולפועלם.

קריאת המחנה לאנשי 'תקווה חדשה' צריכה להישמע בכבוד ובהדר. על המחנה לקרוא אליהם 'בואו' במקום ה'לך' בו מתהדרים מפגיני בלפור.

אחים ושותפים אנחנו ואת הקריאה 'בואו' עלינו לשוב ולהשמיע ברמה.

בהכירנו את זאב אלקין וחבריו נוכל להאמין כי בכוחם לבודד ולנטרל את רעשי הרקע האלימים ולמנוע ממחאת השוליים התוקפנית להרחיקם מהמחנה.

בכוחם כמדינאים ופוליטיקאים עתירי ניסיון לשקול בשנית את טובת העם, לסמן את יעדיהם הערכיים ולצאת לדרך מחודשת ליישומם של ערכים אלה מתוך המחנה כולו וביחד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו