נפתלי בנט: גודל השעה מחייב את כולנו לוויתורים ולגדלות נפש

שר הביטחון לשעבר נפתלי בנט בטקס יום הזיכרון בכפר סבא: ״האחריות שלנו כמנהיגים כלפי העם הטוב הזה, היא להתעלות מעל המחלוקות ולעבוד יחד כאיש אחד בלב אחד״.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ב' באייר תשפ"א

נפתלי בנט: גודל השעה מחייב את כולנו לוויתורים ולגדלות נפש-ערוץ 7
נפתלי בנט
צילום: מייקל כץ

יו"ר ימינה ושר הביטחון לשעבר נפתלי בנט נאם היום (רביעי) בטקס האזכרה לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, שנערך בבית העלמין הצבאי בכפר סבא.

''כאן במדינת ישראל הדברים הפשוטים ביותר - הם לא מובנים מאליהם", אמר בנט, ''כי האויבים שלנו עדיין, גם עכשיו, לא מקבלים את הקיום שלנו, של מדינה יהודית בארץ ישראל. ועד שהם לא יקבלו, או לא יפחדו מספיק, הם ימשיכו לנסות.

''ואנחנו נסביר להם ברור, במילים ובמעשים, שאנחנו לא הולכים לשום מקום. ושהאדמה הנוראה והיפה הזאת, אדמת ארץ ישראל, רוויה בדם של אהובינו, ואנחנו כאן להישאר''.

בנט הזכיר: ''כאן בבית העלמין קבור אל"מ דרור וינברג שנפל לפני 19 שנה בציר המתפללים בחברון. הוא לא פחד מאתגרים, מקשיים. הוא כתב 'קשה זה תמיד טוב. זה מחייב מחשבה, קביעת סדר עדיפויות,
זה מוציא כוחות שלא חלמת עליהם'.

''ואת הכוחות הללו, עליהם כתב דרור, אנחנו מוצאים גם אצל סא"ל אהוד אלעד איידלמן וסמל חיים פֶנִיכֶל, שנפלו במלחמת ששת הימים וקיבלו את עיטור העוז. כל אחד מהם בגזרתו, המשיך להילחם גם אחרי שנפצע, בגבורה שלא תתואר והשאירו לכולנו מורשת מעוררת השתאות. גם רס"ל מנשה חבה קבור כאן.
שחירף נפשו וחילץ פצועים תחת אש בעיר ג'נין, ואין ראוי ממנו, לצל"ש שקיבל לאחר מותו.

''והדר גולדין, שעל אצילותו אנחנו למדים מנחישות ואצילות הוריו ושהעובדה שהוא עדיין לא הובא לקבר ישראל היא פצע פתוח, וחובה שאני, כנציג כנסת ישראל וכמי ששלח את הדר ואת חבריו לשדה הקרב בצוק איתן, מתחייב להמשיך ולעשות הכל בכדי למלא''.

בנט המשיך: ''הם כאן, ועוד רבים אחרים. קדושים, טהורים, קפואים בזמן. כולם השאירו אחריהם משפחות כואבות ומורשת מפוארת. פגשתי אתכם, המשפחות, כולם בחרו בכלל על פני הפרט. בחרו בהמשך קיומה של מדינת ישראל, על פני החיים שלהם.

''בבתי הקברות כאן טמונים מיטב בנינו ובנותינו, מכל הדעות, מכל העמדות, מהמרכז, מהפריפריה, דתיים וחילונים, ימין ושמאל, כל עם ישראל. בחדר האוכל במוצב ריחן שבלבנון אני זוכר הרבה ויכוחים אידיאולוגיים בין ימין לשמאל, אבל לפעולה יצאו כולם יחד כאיש אחד בלב אחד ולא כולם חזרו.

''האחריות שלנו כמנהיגים כלפי העם הטוב הזה, להתעלות מעל המחלוקות ולעבוד יחד. כאיש אחד בלב אחד. גודל השעה מחייב את כולנו, לוויתורים ולגדלות נפש. אני בטוח שזה אפשרי''.

בנט פנה למשפחות השכולות: ''אנחנו מצדיעים לכן ומחבקים אתכן, ויש לנו היום שתי תפילות: אנחנו מתפללים שהחיבוק, אולי אולי, יקל עליכן במעט, ינחם במעט, ואנחנו מתפללים שהאויבים שלנו יניחו את חרבם ויבינו שאנחנו לא הולכים לשום מקום. יהי זכרם של יקירכם, יקירנו, ברוך״.