הכניסה ללא עלות: השקת תוכנית הקיץ של פרויקט 252

היועצת שירת מלאך תעביר שיעור מפתח למחפשי זוגיות בנושא "מודעות לדימוי העצמי שלנו, ואיך הוא משפיע על הקשר הזוגי"

מאת: שירת מלאך , ד' באייר תשפ"א | עודכן: 12:25

הכניסה ללא עלות: השקת תוכנית הקיץ של פרויקט 252-ערוץ 7
טל קידישמן
צילום: באדיבות המצולם

היא התיישבה מהוססת. התחלנו לדבר. ואז, כשהיא הייתה נינוחה, ראיתי את הדמעה שלה.

"אני לא יודעת מה דפוק אצלי, כבר יצאתי להמון דייטים, ואני לא מצליחה לאהוב. את יכולה לעזור לי להבין איפה הבעיה שלי?". אחת הבעיות היותר מזיקות של גברים ונשים בשלב של מציאת בן\בת זוג - זו הדאגה שיש להם בעיה. במקרים רבים, התפיסה העצמית היא: "יש לי בעיה".

לכאורה, מודעות עצמית זו מתנה נהדרת, ואם בחור או בחורה מודעים לעצמם ומזהים בעיה, זה כבר חצי מהפתרון. זה נכון. אבל לא לגמרי נכון. לרבים וטובים מבין מי שעוד לא מצא את הצלע המתאימה, יש בעיות "רגילות" כאלה שגם לנשואים יש. כלל לא ברור שבגלל תכונה מסוימת או התמודדות הם לא מתחתנים, אלא שהדימוי העצמי הנמוך - הוא עצמו כבר הופך לבעיה.

קל לנו להיות עם חמלה כלפי אחרים, וקשה לנו יותר להתבונן בחמלה על החסרונות שלנו. נקודת הפתיחה הכי טובה לקשר, זו היכולת לתת לעצמנו את ההזדמנות להכיר ולראות את עצמנו בעין טובה. העמדה הנפשית הזו היא נקודת פתיחה מעולה לקשר זוגי.

הרבה פעמים אנחנו משתמשים בביטוי 'לתת צ'אנס' ביחס לקשר שמתחיל בינוני. אבל האמת, שכדי לתת צ'אנס לקשר - בראש ובראשונה, אנחנו צריכים לתת צאנס לעצמנו. לטוב שיש בכל אחת ואחד.

למבט שמעצים את היופי ומעניק חמלה כלפי השריטות שלנו. במפגש הקרוב שלנו בפרויקט 252 אדבר על כיצד לתת צ'אנס לעצמנו שיאפשר לנו להגיע לזוגיות שמחה ומספקת.

עדין לא בפרויקט? הצטרפו עכשיו
השיעור של שירת מלאך בפרויקט 252 יתקיים בע"ה ברביעי, ט' אייר (21.4.21) בשעה 21:00.
בלחיצה כאן >>