אלעזר סיפר: אקרא לבן שלי "אש קודש"

משפחתו של אלעזר ליבוביץ מקימה חדר לימוד והתוועדויות בגבעת אש קודש בבנימין. פיתחו את הלב

ידידיה ליבוביץ , ב' באייר תשפ"א

אח שלי, שמאי אלעזר ליבוביץ הי"ד, נולד בקשת ברמת ברמת הגולן, גדל בישוב היהודי בחברון, היה מראשוני "נוער הגבעות", ממייסדי "גבעות עולם" ו"עדי עד".

אחי שירת בגדס"ר הנח"ל ונרצח על-ידי מחבלים בפאתי חברון לפני כ-19 שנה, ערב יום הולדתו ה-21.

אלעזר גדל ועיצב את אישיותו בישוב היהודי בחברון, במשפחתו בין 10 אחים. היה עז נפש עם רצון חזק ונפש רגישה. אלעזר היה מהאנשים שההשתוקקות לחיבור עם ה' היתה בוערת בו.

היה איש של עשיה, של חברה וצחוקים, של רגישות לזולת, של עזרה בכל מה שאפשר. תמיד היה שמח עם חיוך מאוזן לאוזן, מלא חיים, מעודד, אף פעם לא מתייאש. ובתוכו פנימה, מאחורי הצחוק והשובבות - בערה אש.

אש גדולה בוערת, עמוקה, אש הכאב של חיפוש, אש השואפת למעלה, שהיא מן העליונים. הרצון להרגיש קרבת אלוקים, לא נתן לו מנוח.

היה מראשוני נוער הגבעות בעדי עד ובגבעות עולם שבאיתמר, אצל אברי ושרונה רן. עסק בעבודת אדמה, רעיית צאן ושמירה על הגבעה וביסוסה, מתוך אהבה גדולה לעם ולארץ.

שירת בעורב נחל, ונרצח בפאתי חברון, בדרכו מהבסיס בערד, לביתו שבחברון, 7 חודשים לפני סוף השירות. דרך את נשקו מול המחבל, אבל הכדור השיגו קודם.

אלעזר הי"ד היה מחובר בעוצמות אדירות לארץ ישראל, לאדמה, לעם ישראל, ליהודים, לה' יתברך, הוא היה באמת מלא באש קודש.

ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל לקראת השנה ה-20 לנפילתו, החלטנו להנציח את זכרו בבניית חדר לימוד, על שמו, בבית כנסת המתחדש ביישוב "אש קודש".

באחת מהשיחות שהיו לנו אל תוך הלילה, אלעזר הי"ד אמר לי שהוא רוצה לקרוא לילד שלו "אש קודש".

ערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל לקראת השנה ה-20 לנפילתו, החלטנו המשפחה והחברים להנציח את זכרו בבניית חדר לימוד והתוועדויות, על שמו, בבית כנסת המתחדש בגבעת "אש קודש" בבנימין .

נשמח מאוד שתהיו שותפים איתנו וביחד נדליק את האש.