אזכרה לתמר פניגשטיין: "תודה שאתם לא שוכחים"

תמר פניגשטיין ז"ל נהרגה בתאונת דרכים ברכבת הקלה בירושלים בדרכה להתנדבות בשירות הלאומי בשערי צדק. חברותיה יזמו טקס לזכרה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ב' באייר תשפ"א

אזכרה לתמר פניגשטיין: "תודה שאתם לא שוכחים"-ערוץ 7
אזכרה לתמר פניגשטיין
צילום: דוברות

טקס מיוחד בבית העלמין ירקון ובהשתתפות ח"כ ניר אורבך ומנכ''ל האגודה להתנדבות ירון לוץ, העלה את זכרה של תמר פניגשטיין ז"ל ובנות שירות נוספות שנפטרו במהלך השירות הלאומי ולא קיבלו הכרה ממלכתית.

תמר פניגשטיין ז"ל נהרגה בתאונת דרכים ברכבת הקלה בירושלים בו' בכסלו תש"פ (4.12.19) בדרכה להתנדבות בשירות הלאומי בבית החולים שערי צדק. ביוזמת חברותיה - בהן כאלה שהיו עימה באותו ערב - נערך היום טקס לזכרה.

כיום בישראל אין מעקב או הכרה אחרי אלו שמצאו את מותם במהלך השירות הלאומי. חברותיה של תמר מבקשות לתקן זאת ולהעניק כבוד אחרון וזיכרון גם לאלו שקיפחו את חייהם במהלך התנדבותם למען המדינה.

חבר הכנסת ניר אורבך מימינה שפועל להכרה ממלכתית בנופלים מהשירות הלאומי אמר באזכרה: "אנחנו שולחים את בנינו ובנותינו לשירות בצבא ולשירות לאומי. אנחנו מחנכים את ילדינו וילדותינו להשתבץ לתפקידים משמעותיים ולמלא את התפקיד בצורה מיטבית. דווקא ביום הזה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה, אני מבטיח יחד עם ראש הרשות לשירות לאומי ראובן פינסקי לפעול להנצחה ולהוקרה של תמר ושל בני ובנות השרות הלאומי שנהרגו או שנפטרו בעת מילוי תפקידם".

מנכ"ל האגודה להתיישבות ירון לוץ אמר כי "בכל מקום אפשר למצוא את השירות הלאומי התורם למען חברה טובה יותר, לכן יש חיבור נכון ליום הזיכרון גם לבני השרות שתורמים למען החברה כולה".

את הטקס חתם אביה של תמר, משה פניגשטיין, המנהל האדמיניסטרטיבי של ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל.

"תודה לכם חברות יקרות שאתן לא שוכחות. תמר התנדבה במחלקת נשים בהריון בסיכון במחלקה שמלאך המוות עושה כרצונו ללא הבדל דת וגזע. היא נתנה הרבה מעצמה ורק בגלל שלא התנדבה לצה"ל היא אינה מקבלת הוקרה מהמדינה על תרומתה בדומה לשאר בני השרות הלאומי. יש לתקן זאת בהקדם", הפציר משה.