תמר שחר ביקרה לראשונה במקום נפילת אחיה

לוחמת הפלמ"ח תמר שחר ביקרה לראשונה באתר 'האלון הבודד' בעקבות נפילת אחיה יוסק'ה נדב שנהרג בקרב על גוש עציון בשנת 1948.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ב' באייר תשפ"א

תמר שחר ביקרה לראשונה במקום נפילת אחיה-ערוץ 7
תמר שחר ושלמה נאמן ב'אלון הבודד' בגוש עציון
צילום: דוברות המועצה האזורית גוש עציון

לאחר טקס יום הזיכרון בגוש עציון היום (חמישי), התקיים רגע מרגש במיוחד בו תמר שחר בת ה-92 הגיעה לראשונה לגוש עציון ו'לאלון הבודד' עם משפחתה, בעקבות נפילת אחיה יוסף (יוסק'ה) נדב שנהרג בגבעת "האלון הבודד" בקרב על הגנת גוש עציון הנצור בשנת 1948.

שחר היתה לוחמת בגדוד החמישי של חטיבת הראל של הפלמ"ח ומלווה שיירות לירושלים באותה תקופה.

לאחר ביקור באלון הבודד יחד עם ראש המועצה שלמה נאמן, שחר ומשפחתה השתתפו בטקס המרכזי בכפר עציון. את הביקור הם סיימו בביקור מרגש במרכז מורשת גוש עציון.

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן בירך את תמר שהגיעה לגוש עציון להתייחד עם הנופלים ואמר כי "ביקורה של תמר ומשפחתה וסיפורו של יוסק'ה נדב הם חיבור ערכי של המורשת וחבל ארץ זה. הסמל של התקומה".

ח"כ עו"ד שמחה רוטמן (הציונות הדתית), ושב גוש עציון שנשא דברים בטקס, הזכיר בנאומו את צבי ליפשיץ וחצי (יחזקאל) ברלוביץ', מדריכי השומר הדתי מדרום אפריקה שנפלו על הגנת גוש עציון יום לפני הקמת מדינת ישראל, ואת ארי פולד שנפל גם הוא על משמרתו בגוש עציון לפני כשלוש שנים.

ח"כ רוטמן אמר: "אין מקום כמו גוש עציון שמראה את החיבור בין יום הזיכרון ליום העצמאות, בין הלוחמים שנפלו על ההגנה לבין הבניה ההתפתחות וההתיישבות בארץ ישראל".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן אמר: "המצבות של חללנו כאן הם אבני הייסוד של בניין האומה. לכל אחד מאיתנו מצבה ונר זיכרון פרטיים הנוגעים דווקא לו, אבל חשוב לזכור ביום הזה ובמיוחד בעת הזאת שדגל אחד של כולנו יורד לחצי התורן וכבר הערב יעלה לפסגה ויסמל את תקומת המלכות".

הטקס התקיים בבית העלמין בכפר עציון במעמד ח"כ רוטמן, סמח"ט עציון סא"ל יקי אברג'יל וראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן ובהשתתפות המשפחות השכולות ומשתתפים שהגיעו להתייחד עם יקיריהם בטקס.