תיעוד מכעיס מבית העלמין הצבאי

חשד: חרדים קיצוניים מירושלים שרפו זרים ודגלים שהונחו על קברי חללי צה"ל לקראת יום הזיכרון. הרמטכ"ל: "התנהגות בזויה ומקוממת, אירוע מביש"

ערוץ 7 , ג' באייר תשפ"א

תיעוד מכעיס מבית העלמין הצבאי-ערוץ 7
תמונת אילוסטרציה. אין קשר לידיעה
צילום: איתן שויבר/TPS

המשטרה פתחה בחקירה בעקבות סרטון שבו ניתן לראות שריפת דגלונים וזרים שהונחו על קברי חללי צה''ל לקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

בהודעת המשטרה נכתב כי החוקרים עושים מאמצים גלויים וסמויים על מנת להגיע אל החשודים במעשה. ככל הנראה מדובר בחרדים קיצוניים תושבי ירושלים שהגיעו לבית עלמין צבאי ושרפו את הדגלונים והזרים.

הרמטכ''ל רא''ל אביב כוכבי אמר כי מדובר באירוע חמור ומביש, המבטא פגיעה במגיני המדינה ובערכיה. ''צה״ל מחזק את המשפחות השכולות ומוקיע התנהגות בזויה ומקוממת זו וסמוך ובטוח כי משטרת ישראל תמצה את הדין עם מבצעי המעשה הנפשע", הוסיף כוכבי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב: ״נעשה מעשה מזעזע של חילול כבוד הנופלים שבזכותם כולנו חיים כאן. אני מגנה בתוקף את המעשה הברברי ואני מצפה מהגורמים המוסמכים למצות את הדין עם האחראים במהירות האפשרית״.

ח"כ יעקב אשר מסיעת יהדות התורה אמר בתגובה כי מדובר ב''קומץ פרובקטורים שעושים הכל כדי לנסות לייצר חיכוכים ומתיחויות. מעשיהם הפסולים הפקיעו מהם מזמן את התואר 'חרדים', הם לא ראויים לו".