מאור כהן עם הילדים
מאור כהן עם הילדים צילום: אביב התורה

לא בכל יום מתקיים בגן ילדים טקס הדלקת משואות, בוודאי לא כזה שבמרכזו עומד מדליק משואה אמיתי שנבחר להדליק משואה בטקס הממלכתי בהר הרצל בירושלים.

שלשום התקיים טקס מיוחד כזה במרכז החינוכי "אביב התורה" בתל אביב בהשתתפותו של רס''ן מאור כהן, "איש הלגו".

כהן שהדליק משואה בטקס יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל, מתנדב בעמותת "עזר מציון" ומתפקד כארגון חסד של איש אחד באמצעות ערכות לגו שאותן הוא רוכש ומעניק לילדים חולי סרטן בבתי החולים ברחבי הארץ.

רבים מהורי המרכז החינוכי ותושבי נחלת יצחק משתתפים במהלך השנה במבצעי הגיוס שעורך מאור לטובת רכישת ערכות הלגו לילדים ובשבועות האחרונים נרשמה התרגשות ושמחה רבה בשכונה בעקבות הידיעה כי מאור נבחר להדליק משואה ביום העצמאות הקרוב.

משה שמעון, מנכ"ל אביב התורה: "יש אנשים שמדליקים משואות כל השנה - משואות של חסד ושל אור. גם עצם קיומו של המקום שאנו נמצאים בו כרגע הוא הרבה מאוד בזכות מאור וענת היקרים".

"זו באמת זכות גדולה להדליק משואה בשם צבא ההגנה לישראל ומדינת ישראל", אמר מאור, "אנחנו נמצאים כעת במקום שחשוב לי מאוד לדבר עליו. דווקא בשנים האחרונות אנחנו שומעים על בעיות בגני ילדים ובמעונות וחוסר בטחון שקיים. אנחנו ב"ה ב7 וחצי - 8 השנים האחרונות זוכים לגדל כאן את שלושת בנותנו ואנחנו שולחים אותן רק לאביב התורה ורק אצל אסתר ויש כאן מטפלות שאנחנו מכירים אותן שנים, יש כאן מטפלות שהילדות שלנו אמרו את השם של המטפלת עוד לפני שהם אמרו את השם של האמא וזה רק מראה על האכפתיות והמסירות".

"אביב התורה זה ארגון חסד שבהובלתו של המרב מיכה הלוי והרוח החיה של מושיק, אתם לא יודעים אילו חסדים המקום הזה עושה עם אנשים שפועלים פה מאחורי הקלעים ואני שמח כל כך להיות שותף למקום כזה. אני מאחל לכם שהקב"ה ישמח את כולכם ואת המשפחות שלכם כמו שאתם משמחים אותנו", הוסיף כהן.

אסתר דוד, מנהלת המעון ספרה לילדים: "מאור הוא איש שעושה המון מעשים טובים. הוא קונה לגו ונותן אותו לילדים חולים והוא אפילו קונה אוכל ונותן אותו לאנשים עניים שאין להם אוכל, כל מה שמאור עושה תדעו לכם שמאחורי כל זה עומדת ענת היקרה, אנו מברכים אתכם שבזכות תינוקות של בית רבן הקב"ה יברך אתכם בהצלחה ונחת מהילדים ובבריאות. כולנו מתרגשים איתכם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו