שרה לוסי חלימי
שרה לוסי חלימי צילום: באדיבות המשפחה

בית המשפט העליון בצרפת דחה את הערעור של בני משפחת חלימי ואישר כי המוסלמי שרצח את אם המשפחה שרה הי״ד לא היה אחראי למעשיו ובעקבות כך לא יועמד לדין.

שרה חלימי הוכתה למוות והושלכה ממרפסת דירתה בפריז על ידי שכנה לבניין.

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב הגיב לדברים ואמר: ״אנו חשים תסכול גדול, אי הבנה ופשוט כעס בעקבות החלטת בית המשפט לא להעמיד לדין את הרוצח השפל של שרה חלימי ז"ל. רק מפני שהרוצח האנטישמי והברברי לקח לפני הרצח נשיפה של קנאביס, קבעו כי הוא אינו אחראי למעשיו ובכך נתנו בעקיפין רישיון להרוג.

״החלטת בית המשפט מקוממת מכיוון שבמקום להחמיר בעונשו של הרוצח בשל העובדה כי עישן סמים לפני הרצח, התבססו על העובדה הזאת כדי לתת לו לחמוק מהעונש״, כך חביב.

הלווית שרה לוסי חלימי הי"ד

עורכי הדין של משפחת חלימי הודיעו כי בכוונתם לערער לבית הדין האירופי לזכויות אדם (ECHR). ח"כ יוסי טייב מש"ס העומד בראש המחלקה לעולי צרפת במפלגה, הגיב על ההחלטה ואמר: "‏על אלה אני בוכיה, עיני עיני יורדה מים, ביום הזכרון בו אני זוכרים ומנציחים את הקדושים חללי מערכות ישראל, הצטערתי לשמוע את החלטת בית המשפט העליון בצרפת שקבע בפס"ד שלא להעמיד לדין את הרוצח השפל של שרה חלימי הי"ד, דווקא היום כשאנו מבכים את אובדן חייהם של חיילנו שנפלו בקרב על ארץ ישראל ושנרצחו בפעולות האיבה, אני חש יותר מכל את חוסר הצדק והמשפט שמעורב בהחלטה זו".

לדברי חבר הכנסת, "מההחלטה לגבי הרצח השפל בידי בן עוולה שרצח את שרה הי"ד, עולות הרבה שאלות ותמיהות קשות שמעמידות אותנו פעורי פה ומשאירות אותנו כאובים וקרועים. אדם שפל זה שרצח בדם קר ובאכזריות רבה את שרה, מקומו להינמק בכלא עד סוף ימיו. כולי תקוה שייעשה משפט צדק והרוצח יבא על עונשו, וידעו כולם כי מי שפוגע ביהודי לא ינוקה. וניקיתי דמם לא ניקתי ה' שוכן בציון".

הרצח המזעזע היה בשנת 2017. קבילי טראורה דקר את שכנתו היהודייה שרה חלימי במיטתה, תוך שהוא צועק ״אללה אכבר״. טראורה הכה את חלימי והשליך אותה ממרפסת דירתה בפריז.

בית הדין לערעורים בפריז קבע כי טראורה לא יעמוד לדין בשל אי-כשירות נפשית שנגרמה כתוצאה משימוש בקנאביס. בהכרעת הדין נקבע כי ישלח למוסד גמילה מסמים. הרוצח טען כי תקף את חלימי בגלל "שד שהשתלט עליו" וכי לא היה מודע למעשיו בשל שימוש מוגבר בקנאביס.