סמוטוריץ' עם הרב לבנון ויוסי דגן
סמוטוריץ' עם הרב לבנון ויוסי דגן צילום: רועי חדי

יו"ר מפלגת "הציונות הדתית" ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס אחר הצהריים (חמישי) במהלך דבריו בשאנור למשא ומתן הקואליציוני ולדרישה לחזור לשא-נור וליישובי צפון השומרון.

סמוטריץ' הודיע כי חזרה לשא-נור וליישובי צפון השומרון תהיה תנאי בהסכמים הקואליציונים, "בהסכמים הקואליציוניים של הממשלה הזו יהיה סעיף שממשלת ישראל תאשר להוציא היתרי בניה ותתקצב מחדש את הקמתו של הישוב שא-נור זו תהיה סנונית ראשונה לתיקון העוולות ולהמשך הפיתוח והבניין של ארץ ישראל האהובה".

סמוטריץ התייחס גם ללחצים המופעלים עליו להיכנס לממשלה בתמיכה מבחוץ של רע"מ על מנת שלא להעביר את השלטון לידי גוש השינוי: "צריך לומר את זה חד משמעית לא בהמנעות, לא בלא להיות במליאה, לא מבחוץ או מבפנים, אני מודיע כאן במקום הזה בשא נור אנחנו נתנגד לכל מי שיחשוב שהוא מקים ממשלה שתהפוך את מדינת ישראל לתלויה באויבים ותומכי טרור".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן מגורש משא-נור בעצמו התייחס לדרישה מראש הממשלה וראשי סיעות הימין לשים את נושא ביטול חוק ההתנתקות בראש סדר העדיפויות של הממשלה הבאה, "לעולם לא נשכח את יום חרפת גירושנו משאנור, כל עוד נשמה באפנו נמשיך לפעול ולהאבק עד לחזרה מלאה ליישובי צפון השומרון.

זהו תחילתו של מסע שסופו ברור. דגל המגן דוד ישוב להתנוסס בראש המצודה העתיקה במרכז הישוב המתחדש שא-נור. כל מה שחסר לי כראש המועצה האזורית שומרון הוא לקבל פקס ממשרד ראש הממשלה שמתיר לי להוציא היתרי בנייה ומחר בבוקר אנחנו יכולים להיות פה מחדש. אני קורא מכאן לראש הממשלה, לשרים, לחברי הכנסת לראשי סיעות הימין, שימו את תיקון העוול והחזרה ליישובי צפון השומרון בראש סדר העדיפויות בממשלה הבאה. את הטעות הזו אפשר לתקן. עם ישראל חי, ועם ישראל יחזור לצפון השומרון".

הרב אלקים לבנון אמר "שאנור חומש גנים וכדים ישובו ויפרחו, נשוב לכל ישוב ועיר הקודש שאנור תעמוד על תילה. המבצר הזה יהיה מוזיאון ואז נברך בשם ומלכות מציב גבול אלמנה. נקום עם כל עם ישראל וניישב את המקום במהרה בימינו".