ח"כ משה ארבל: מעילה חמורה באמון הציבור שומר הכשרות

ח"כ משה ארבל מש"ס דורש תשובות מהרבנות הראשית בעקבות הקינוח החלבי שהובא במסעדה בשרית וגרם למותה של הצעירה אושר דרעי ז"ל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באייר תשפ"א

ח"כ משה ארבל: מעילה חמורה באמון הציבור שומר הכשרות-ערוץ 7
משה ארבל
צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

ח"כ משה ארבל (ש"ס) פנה לרב רפי יוחאי, מנהל מחלקת הונאה בכשרות, הרבנות הראשית לישראל בעקבות המקרה המזעזע במסעדה בראש פינה שבה מצאה את מותה אושר דרעי ז"ל.

"בערב יום העצמאות, ב' באייר 14 באפריל, ביקרה אושר דרעי ז"ל בת ה-23 במסעדת 'רחמים שמחה ובניו' בראש פינה, מסעדה בשרית כשרה, כדי לחגוג את יום העצמאות. בסיום הארוחה, לפי החשד, הוגש לשולחן קינוח שהכיל קצפת חלבית. אושר ז"ל אשר הייתה אלרגית לחלב הספיקה להגיע לבית החולים זיו בצפת לפני שהתמוטטה ונפטרה".

"האירוע החמור עודנו נמצא בחקירת משטרה במסגרתה חמישה עובדים עוכבו לחקירה בחשד לרשלנות ושוחררו למעצר בית, המסעדה בינתיים סגורה. למרות זאת, אין מנוס מלבחון את האירוע גם בכלים הנתונים לרבנות הראשית. לא ייתכן שמסעדה בשרית עם תעודת כשרות מגישה קינוחים חלביים, מדובר במעילה חמורה באמון הציבור שומר הכשרות אשר עשויה גם להוביל כפי שראינו לסיכון חיי אדם. ניתן להניח כי קינוחים חלביים הוגשו לעשרות מבקרים במסעדה לפני שהמקרה התגלה בעקבות המוות הטרגי של אושר דרעי ז"ל", כתב.

"יש לבחון אם הגורמים המפקחים והאחראיים על המסעדה מטעם מערך הכשרות פעלו כמצופה מהם ובהתאם לנהלים בתקופה שקדמה למקרה, ולשלול מהמסעדה את תעודת הכשרות בהקדם כדי שלא להכשיל ולסכן אחרים אם זו תיפתח מחדש בתקופה הקרובה. במסגרת בחינת פעולת מפקחי הכשרות יש לבדוק אם ניתן להסיק מסקנות רוחביות בדבר אופן פיקוח הכשרות כדי להבטיח שמקרים טראגיים מסוג זה לא יישנו.

אודה לעדכוני בדבר החלטת שלילת הכשרות מהמסעדה ובדבר בדיקת המקרה והתנהלות מפקחי הכשרות של המסעדה בחודשים האחרונים".