זיו שילון
זיו שילון צילום: ערוץ 7

על רקע האסון של נכה צה"ל איציק סעידיאן שהצית את עצמו ונפצע באורח אנוש החליט שר הביטחון בני גנץ על רפורמה מקיפה באגף לשיקום נכים במשרד הביטחון.

בשבוע הבא תתבצע עבודת המטה לצורך הקמת הוועדה, גיוס חבריה ואנשי צוות מתוך המערכת ומחוצה לה.

גנץ שוחח במהלך הימים האחרונים עם זיו שילון, וסיכם כי יוביל את התהליכים הנדרשים. "הוועדה הציבורית שתוקם, תפעל במהירות, ותקדם רפורמה שתשלב בין ראיית צורכי המערכת להבנה עמוקה של צורכי הפרט", נמסר בהודעת שר הביטחון. זיו שילון נפצע במהלך הלחימה ברצועת עזה ב-2012 ואיבד את ידו השמאלית.

הוועדה הציבורית תפעל במקביל לצוות הבדיקה הפנימי שהוקם במשרד בראשותו של אל"מ (במיל') אליעז קרני, ראש אגף התכנון במשרד, אשר בוחן את פרטי האירוע הספציפי ויגיש את מסקנותיו בימים הקרובים.

"לאורך החודשים האחרונים, עוד טרם המקרה הטרגי של איציק סעידיאן, קיימנו במשרד שורה של פעולות מתוך הבנה כי האגף נדרש לרפורמה מקיפה. השינוי הנדרש לא קשור רק בתוספת תקציב, אלא גם בהבנה לתחושות הפונים לאגף השיקום ומה שעובר עליהם. זיו שילון יסייע לנו להוביל רפורמה שבאה מהלב- וזה מה שדרוש בכדי להביא לשינוי בעת הזו, אין אדם מתאים ממנו למאמץ הזה. בקרוב צפוי להסתיים המכרז לבחירת ראש אגף שיקום חדש, אשר יפעל במשותף עם הצוות ועם עובדי אגף השיקום המסורים, בכדי להביא לשינוי הנדרש במהירות האפשרית. כולי תפילה שאיציק שנלחם בגבורה בשג'עייה, ימשיך להילחם גם בפציעה הקשה וינצח אותה. ליבי ומחשבותיי איתו ועם משפחתו", אמר גנץ

זיו שילון הוסיף "אני נוטל עליי את המשימה בחרדת קודש, ומתוך תחושת שליחות אמיתית למען אלפים שלחמו למען המדינה, והמדינה חייבת להילחם גם עבורם. בחודשים האחרונים שוחחתי עם שר הביטחון גנץ רבות בנושא, ואין לי ספק שביחד עם הוועדה שנקים נוכל להביא לשינוי המיוחל. זה לא יהיה פשוט ולא יקרה ברגע- אבל זה חייב לקרות בהקדם. ליבי ותפילותיי עם איציק ובני משפחתו ששהו במהלך החג בבית החולים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו