הרש"פ קוראת לביידן לפעול נגד ההתנחלויות

משרד החוץ הפלסטיני קורא לממשל ביידן לנקוט בעמדה תקיפה נגד הבניה בהתנחלויות ופיתוח תשתית התחבורה באיו"ש.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ג' באייר תשפ"א

הרש"פ קוראת לביידן לפעול נגד ההתנחלויות-ערוץ 7
אבו מאזן
צילום: רויטרס

משרד החוץ של הרשות הפלסטינית פונה לקהילה הבינלאומית ולממשל האמריקני בבקשה לנקיטת עמדה תקיפה שתאלץ את ישראל "הכוח הכובש לעצור את צעדי ההתיישבות חסרי התקדים" בשטחי איו"ש.

בהודעה שפרסם (חמישי) מציין משרד החוץ הפלסטיני, כי "רשויות הכיבוש" הסלימו את בניית ההתנחלויות, סלילת כבישים ומנהרות בגדה המערבית, המרוכזות בעיקר במזרח ירושלים וסביבתה, והדבר מציב מכשולים בדרך להסדר מדיני על בסיס פתרון שתי המדינות.

עוד טען משרד החוץ הפלסטיני, כי אישור בנייתן של 540 יחידות דיור בשכונת הר חומה (ג'בל אבו גנאים) וסלילת כבישים ומנהרות ברחבי הגדה המערבית מהווה עדות נחרצת לכוונתה של ישראל ("מדינת הכיבוש") לחתור תחת המאמצים הבינלאומיים שנועדו לחדש את התהליך המדיני.

בהקשר זה גינה משרד החוץ הפלסטינית את "ההתיישבות הקולוניאלית" על כל צורותיה כ"פשע מלחמה" ו"פשע נגד האנושות", אשר הדין הבינלאומי קובע בעניינה שהיא בטלה ובלתי חוקית.

"ההתיישבות הקולוניאלית מעמידה בפני הקהילה הבינלאומית, כולל הממשל האמריקני החדש, אתגר רציני, המחייב אותם, ובמיוחד ממשל נשיא ארה"ב, לקבל עמדה ברורה העולה בקנה אחד עם ההצהרות בדבר ההתנגדות להתיישבות ולסיפוח, ולצעדים החד-צדדיים שננקטו על ידי הכוח הכובש", נאמר בהודעת משרד החוץ הפלסטיני.