אלפים חגגו עצמאות במרחבים

במהלך יום העצמאות התקיימו אירועים חגיגיים במספר נקודות ביהודה ושומרון.

במרחב כוכב יעקב-פסגות קיימו חברי גרעין נווה בניה אירוע גדול שנמשך לאורך כל היום ואליו הגיעו כ-1000 מטיילים מיישובי בנימין ומירושלים. המשפחות נהנו מצעידה במסלול שחלקו אתגרי, ממתנפחים, פינת מנגלים ודוכני יצירה, וחגגו את העצמאות במרחב.

מחברי גרעין נווה בניה נמסר כי "ראש המועצה האזורית ישראל גנץ הזמין את דניאלה וייס לביתו בפסגות. בפורום של משפחת גנץ המורחבת הביע ראש המועצה האזורית את שביעות רצונו מהיוזמה של גרעין נווה בניה ותנועת נחלה להפוך את המרחב לחלק בלתי נפרד מפסגות וכוכב יעקב. גנץ אף הבטיח לסייע בהמשך ליוזמות של גרעין נווה בניה".

ב'גרעין התיישבות ביהודה' התארגנו לאירוע גדול ב'מעלות חלחול' אך בדקה ה90 האישור נדחה וחברי הגרעין, שרצו לשמור על שמחת היום על אף האבסורד, החליטו לקיים את האירוע ב'מצפה אביחי' (גבעה 18) שליד קריית ארבע.

האירוע התקיים כמתוכנן ותושבים רבים עלו לגבעה וחגגו יחד עם הגרעין. מגרעין יהודה נמסר: "לא נקבל הגבלות על תנועה חופשית של יהודים במרחבי יהודה ושומרון. נמשיך לפעול בכל המרץ להקמת ישוב במעלות חלחול״.

בגרעין 'אורי עד' שבקדומים קיימו תפילת שחרית חגיגית בליווי מוסיקלי יחד עם תושבי קדומים וכן ב'אביתר' היו חברי 'גרעין התיישבות שומרון' וחברים מהאזור ובמהלך היום שהו בהר משפחות שהגיעו מישובי הסביבה.

מתנועת נחלה נמסר כי "יותר ויותר תושבים ובני נוער מיהודה ושומרון חשים כי זה צו השעה ומצטרפים למהלך של יציאה כללית מתחום המושב אל המרחב תוך קריאה ברורה וישירה - להרחיב את הישובים הקיימים ולהקים ישובים ונקודות חדשות במרחב"

עוד נמסר כי "במהלך היום שמענו וראינו יוזמות נוספות וברוכות של בני נוער וישובים היוצאים אל המרחבים הפתוחים דווקא. אנו מברכים את בני הנוער והמשפחות הרבות, ובמיוחד את פורצי הדרך - חברי גרעיני ההתיישבות שהולכים בדרכו של נחשון בן עמינדב, לוקחים את העשייה הציונית צעד אחד קדימה ומקיימים אירוע אחר אירוע במרחב בקריאה ברורה של יציאה למרחבים והתחברות לארץ".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו