ערבי סטר לנער יהודי - ופרסם בטיקטוק

בסרטון בטיקטוק נראה נער ערבי סוטר לתלמיד ישיבה יהודי ברכבת הקלה בירושלים. המשטרה החלה בבדיקת האירוע המתועד בסרטון ופועלת לאיתור המעורבים.

ערוץ 7 , ג' באייר תשפ"א

ערבי סטר לנער יהודי - ופרסם בטיקטוק -ערוץ 7
סטר לחרדי ברכבת הקלה
מתוך הסרטון

תיעוד שהועלה לאפליקציית "טיקטוק" מסעיר את הרשתות החברתיות: בסרטון נראה צעיר ערבי סוטר לבחור ישיבה חרדי שנוסע ברכבת הקלה בירושלים יחד עם חברו.

המשטר החלה בבדיקת האירוע המתועד בסרטון ופועלת לאיתור המעורבים.

שר השיכון יעקב ליצמן אמר כי "תיעוד תקיפת הצעיר ברכבת בירושלים בידי מחבל לכאורה מזעזע ביותר. אין לעבור על כך לסדר היום ועל משטרת ישראל לעצור את התוקף באופן מיידי. היום זו סטירה ראוותנית ומחר זה יכול להיות סכין או ירי. מקומו של התוקף בכלא".

חבר הכנסת עמית הלוי מהליכוד אמר כי החשוד בתקיפה "חייב להיעצר מיד, הלילה. המיידיות חשובה לא פחות מהמעצר".

חבר כנסת עופר כסיף מהרשימה המשותפת גינה "אלימות מעוררת חלחלה על רקע גזעני. אני מבקש לשלוח חיזוקים לבחור שהותקף, ודורש כי המדינה הזאת תילחם סוף סוף נגד כל סוגי הגזענות ותבטיח לכולם מרחב בטוח ונקי מאלימות".

חבר הכנסת איתמר בן גביר מסיעת הציונות הדתית אמר כי "נער גבעות שהיה מעלה לרשת סרטון שלו מכה ערבי היה נעצר תוך דקות. אם הבחור הזה לא עצור הלילה אפשר לקפל את משטרת ירושלים".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ׳, מסר: "‏משטרת ישראל צריכה להפעיל את כל היכולות הטכנולוגיות שלה כדי לשים את ידה עוד הלילה על המנוול הזה ולנעול אותו מהאחורי סורג ובריח".

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין ביקש מעוקביו בטוויטר: "כל מי שיודע איפה הכלב הזה גר שישלח לי בפרטי בהקדם".