עם 30 איש: כל הפרטים על הלווית הנסיך פיליפ

נשלמות ההכנות להלווית הנסיך פיליפ שמת בשבוע שעבר. 30 אורחים ישתתפו בהלוויה, הנסיכים הארי וויליאם יצעדו ליד הארון, אך בנפרד.

ניסן צור - ערוץ 7 , ד' באייר תשפ"א

עם 30 איש: כל הפרטים על הלווית הנסיך פיליפ-ערוץ 7
מלכת בריטניה אליזבת ובעלה הנסיך פיליפ
צילום: רויטרס

בשבת בשעה 15:00 שעון בריטניה יצא לדרך מסע ההלוויה של הנסיך פיליפ, בעלה של המלכה אליזבת, שמת ביום שישי שעבר בגיל 99.

בית המלוכה הבריטי פרסם מספר פרטים על ההלוויה, שתתקיים במתכונת מצומצמת עקב מגבלות הקורונה.

ארבעת ילדיו של הנסיך פיליפ יצעדו לצד ארון הקבורה שלו, כמו גם נכדיו הנסיכים וויליאם והארי. בניגוד למסורת המקובלת, הנוכחים בהלוויה לא ילבשו מדי צבא רשמיים, ובמקום זאת ילבדו מעילים ועליהם מדליות או חליפות רגילות.

על פי דיווחים בבריטניה, ההחלטה שלא ללבוש מדי צבא נועדה בכדי "לחסוך מבוכה" מהנסיך הארי שתאריו הצבאיים נשללו ממנו לאחר שהחליט לפרוש מבית המלוכה.

בבית המלוכה לא רצו כי הנסיך הארי יהיה היחיד שיצעד בלבוש אזרחי, ולכן הוחלט על ביטול המסורת של לבישת מדי צבא.

החלטה נוספת שהתקבלה בעקבות המתיחות בין הנסיכים הארי וויליאם, היתה כי שניהם לא יצעדו אחד ליד השני בצמוד לארון הקבורה, אלא יופרדו על ידי בן דודם פיטר פיליפס שיצעד ביניהם. בהודעה שפירסם דובר ארמון המלוכה נמסר כי "תוכניות טקס ההלוויה שונו על מנת לקחת בחשבון את ההנחיות הנוכחיות לבריאות הציבור, אך ההיבטים הטקסיים והרוחניים נותרים בקנה אחד עם רצונו של הדוכס, ויהוו השתקפות של הזיקות הצבאיות של הנסיך פיליפ ואלמנטים אישיים בחייו".

הוא הוסיף גם כי "המלכה עמדה בפני החלטות קשות מאוד בבחירת רשימת האורחים שתשתתף בהלוויה על פי הנחיות הקורונה, מתוך התוכנית המקורית לטקס עם 800 אורחים. היא ביקשה כי כל ענפי משפחתו של הנסיך פיליפ יהיו מיוצגים במסע ההלוויה".

30 המשתתפים בטקס ילוו את ארונות של הנסיך פיליפ עד לקפלת סנט ג'ורג' בטירת ווינדזור, שם יתקיים טקס האשכבה הרשמי.