נחשפה הונאת תיירים ששכרו רכב בישראל

תיירים ששכרו רכב בישראל ושבו למדינותיהם קיבלו דרישה לתשלום קנס במכתב מזויף. החשודים נעצרו על ידי המשטרה.

ערוץ 7 , ד' באייר תשפ"א

נחשפה הונאת תיירים ששכרו רכב בישראל-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

היחידה המרכזית של משטרת ירושלים חוקרת בימים אלו פרשת הונאה מתוחכמת של תיירים. מעצרו של החשוד המרכזי הוארך אתמול (חמישי) בפעם השניה במספר ימים נוספים.

חקירה סמויה שמתנהלת ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, לאחר שהתקבלה תלונה מחברת השכרת רכב "אוויס", הפכה בתחילת השבוע חגלויה עת נעצרו מספר חשודים שהועברו לחקירה בחשד למעורבות בפרשת הונאה של תיירים ששבו לארצם לאחר ששכרו רכב בעת ביקורם בארץ.

מעצרם של המעורבים שנחקרו הוארך במספר ימים, ולאחר מכן הם שוחררו במהלך השבוע בתנאים מגבילים, למעט מעצרו של החשוד המרכזי שהוארך כאמור אתמול בפעם נוספת עד יום שני הקרוב.

תחילת הפרשה - בתלונה שהתקבלה במשטרה מחברת השכרת רכב ״אוויס״, בה נטען כי התקבלו מספר דיווחים במוקד הבינלאומי של החברה מאזרחים בחו"ל כי קיבלו לידיהם מכתבים בשם חברת ההשכרה, בהם נטען כי בזמן שהותם בישראל ובזמן שנהגו ברכב שכור של החברה, ביצעו עבירת תעבורה - מהירות מופרזת שצולמה במצלמה, ועליהם לשלם קנס על סך 77 יורו, ולפניה אף צורף דו"ח המעיד על כך. אותם תיירים הופנו לשלם את הקנס באתר אינטרנט המיועד לכאורה לתשלום קנסות.

פניות אלו עוררו את חשדם של התיירים ואלו פנו אל המוקד הבינלאומי של החברה. בבדיקה שנערכה על ידי החברה העלתה כי אחד מעובדי החברה, בשנות ה-30 לחייו, תושב מזרח ירושלים, מעורב בבדיקת הלקוחות הללו. בחקירת העובד טען כי התבקש על-ידי אדם זר למכור לו מאגר לקוחות תושבי חו״ל תמורת אלפי ששקלים.

מידע זה הועבר לידי חוקרי הימ"ר שהחלו בפעולות חקירה סמויה במסגרתה נאספו ראיות ובתחילת השבוע (ראשון) עצרה היחידה המרכזית את אחד המעורבים, גבר בן 56 מתל אביב, בעת שהיה בדרכו לחו״ל והוא הועבר לחקירה במפלג הונאה בימ"ר.

בנוסף אליו נעצרו למחרת שני חשודים נוספים בני 36 ו-35 מאשקלון, ביניהם החשוד העיקרי. במהלך השבוע הוארך מעצרם של המעורבים וביום רביעי שוחררו שניים מהם בתנאים מגבילים ואילו מעצרו של החשוד המרכזי הוארך כאמור בפעם נוספת. פרט להם נחקרו מעורבים נוספים שהחשודים בפרשה ניצלו על פי החשד את תחומי עיסוקם לצורך מימוש מעשה ההונאה, והם שוחררו בתום חקירתם.