גדעון סער והאלונקה

חובה על כולם לרדת מן הסולמות הגבוהים שטיפסו עליהם לפני הבחירות ולהפר חלק מן ההבטחות.

תגיות: גדעון סער
ד"ר רון בריימן , ד' באייר תשפ"א

גדעון סער והאלונקה-ערוץ 7
גדעון סער
צילום: Tomer Neuberg/Flash90

תוצאות הבחירות לכנסת ה- 24 מלמדות שאף אחד אינו יכול לקיים את כל הבטחותיו והצהרותיו מהימים שלפני הבחירות.

במחנה השמאל/תקשורת טוענים שהעם מאס בנתניהו כראש ממשלה, ומתעלמים מכך שאין כל היתכנות להקמתה של ממשלה ללא נתניהו, ממשלה שתכלול הן את הרשימה המשותפת של היימן עודה וניצן הורוביץ ומרב מיכאלי, הן את פלגי יש לפיד, והן את מפלגות הימין של נפתלי בנט וגדעון סער.

שנאת נתניהו, שהיא הדבק היחיד המחבר מחנה זה, התחילה זמן רב לפני החקירות וכתבי האישום, ואינה קשורה בהם. לעומתם, במחנה הימין טוענים שרוב העם רוצה ממשלת ימין, אבל חלק ממפלגות הימין מציבות מכשולים בפני הקמתה.

תוצאות הבחירות לכנסת ה- 24 מלמדות שאף אחד אינו יכול לקיים את כל הבטחותיו והצהרותיו, ועל כן חובה על כולם לרדת מן הסולמות הגבוהים שטיפסו עליהם לפני הבחירות ולהפר חלק מן ההבטחות וההצהרות שפוזרו לפני הבחירות והתגלו כבלתי ישימות. הדברים אמורים הן בבנימין נתניהו, הן בבצלאל סמוטריץ', הן בנפתלי בנט והן בגדעון סער. כן, גם בגדעון סער!

תוצאות הבחירות לכנסת ה- 24 מלמדות שאף אחד אינו יכול לקיים את כל הבטחותיו והצהרותיו. הן גם מלמדות שמי שרוצה גם ממשלת ימין וגם להימנע מבחירות חמישיות חייב להיכנס תחת האלונקה ולשאת ביחד בעול. כן, גם גדעון סער!

תוצאות הבחירות לכנסת ה- 24 מלמדות שאף אחד אינו יכול לקיים את כל הבטחותיו והצהרותיו. הפתרון האפשרי מתבסס על אריתמטיקה פשוטה: הליכוד 30, החרדים 16, ימינה 7, הציונות הדתית 6, תקווה חדשה 6, סה"כ: 65 ח"כים. התגמשות של גדעון סער והליכה של בנימין נתניהו לקראתו יכולה לאפשר גיבוש קואליציה כזו.

בשבועיים הקרובים תהיה הכרעה: ממשלת ימין או בחירות חדשות. גדעון סער יכול להכריע. אחריות כבדה מוטלת על כתפיו. גם הוא צריך להיכנס אל מתחת לאלונקה. מבחינתו ההכרעה היא בין להיות או לחדול.