בני גנץ וזיו שילון
בני גנץ וזיו שילון צילום: אלעד מלכה

סרן במיל' זיו שילון שמונה על ידי שר הביטחון לבצע שינויים באגף השיקום של משרד הביטחון, לא מתכוון לבזבז זמן ולהתחיל לעבוד בקרוב.

שילון הודף את הביקורת ולפיה לא היה מקום להקים ועדה ציבורית בעקבות הטרגדיה איציק סעידיאן: ״לכל השואלים, לא תהיה שום ועדה״, טען. ״תהיה רפורמה. מתחילים לעבוד עם צוות מוכשר בלתי תלוי תוך כמה שבועות״.

שילון הוסיף: ״אני מ״פ מתמרן, יש תוכנית ויש וועדות שכבר בוצעו, אני כאן להוציא לפועל. אנחנו נהפוך עולם להתחיל לבצע. ‏בהצלחה״.

שילון נפצע קשה במבצע עופרת יצוקה ואיבד את ידו. שר הביטחון גנץ סיכם עם שילון על קידום רפורמה באגף השיקום במשרד הביטחון.

על רקע האסון של איציק סעידיאן והצורך ביישום רפורמה מקיפה באגף לשיקום נכים במשרד הביטחון, החליט גנץ להוביל שורה של מהלכים ובהם הקמת ועדה ציבורית קצובה בזמן, שתקדם הפקת לקחים מערכתיים וביצוע רפורמה בתפקוד האגף לשיקום נכים.

בשבוע הבא תתבצע עבודת המטה לצורך הקמת הוועדה, גיוס חבריה ואנשי צוות מתוך המערכת ומחוצה לה. גנץ שוחח במהלך הימים האחרונים עם זיו שילון, וסיכם כי יוביל את התהליכים הנדרשים.

מלשכת גנץ נמסר כי ״הוועדה הציבורית שתוקם, תפעל במהירות, ותקדם רפורמה שתשלב בין ראיית צורכי המערכת להבנה עמוקה של צורכי הפרט. הוועדה הציבורית תפעל במקביל לצוות הבדיקה הפנימי שהוקם במשרד בראשותו של אל"מ (במיל') אליעז קרני, ראש אגף התכנון במשרד, אשר בוחן את פרטי האירוע הספציפי ויגיש את מסקנותיו בימים הקרובים״.

גנץ אמר אתמול כי ״לאורך החודשים האחרונים, עוד טרם המקרה הטרגי של איציק סעידיאן, קיימנו במשרד שורה של פעולות מתוך הבנה כי האגף נדרש לרפורמה מקיפה. השינוי הנדרש לא קשור רק בתוספת תקציב, אלא גם בהבנה לתחושות הפונים לאגף השיקום ומה שעובר עליהם. זיו שילון יסייע לנו להוביל רפורמה שבאה מהלב- וזה מה שדרוש בכדי להביא לשינוי בעת הזו, אין אדם מתאים ממנו למאמץ הזה.

״בקרוב צפוי להסתיים המכרז לבחירת ראש אגף שיקום חדש, אשר יפעל במשותף עם הצוות ועם עובדי אגף השיקום המסורים, בכדי להביא לשינוי הנדרש במהירות האפשרית. כולי תפילה שאיציק שנלחם בגבורה בשג'עייה, ימשיך להילחם גם בפציעה הקשה וינצח אותה. ליבי ומחשבותיי איתו ועם משפחתו".

זיו שילון אמר אתמול: "אני נוטל עליי את המשימה בחרדת קודש, ומתוך תחושת שליחות אמיתית למען אלפים שלחמו למען המדינה, והמדינה חייבת להילחם גם עבורם. בחודשים האחרונים שוחחתי עם שר הביטחון גנץ רבות בנושא, ואין לי ספק שביחד עם הוועדה שנקים נוכל להביא לשינוי המיוחל. זה לא יהיה פשוט ולא יקרה ברגע- אבל זה חייב לקרות בהקדם. ליבי ותפילותיי עם איציק ובני משפחתו ששהו במהלך החג בבית החולים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו