בקרוב: ההחלטה על חזרת טראמפ לפייסבוק

מועצת הפיקוח של פייסבוק דחתה את החלטתה בנוגע להחזרתו של הנשיא לשעבר לפייסבוק ואינסטגרם, לאחר שהתקבלו 9000 הערות ציבוריות.

ניסן צור - ערוץ 7 , ה' באייר תשפ"א

בקרוב: ההחלטה על חזרת טראמפ לפייסבוק-ערוץ 7
טראמפ
הבית הלבן

האם הנשיא טראמפ בדרך חזרה לפייסבוק ואינסטגרם?

מועצת הפיקוח של פייסבוק, המהווה את הגוף השיפוטי של הרשת החברתית, התכנסה בימים האחרונים על מנת לדון באפשרות לבטל את חסימתו של הנשיא לשעבר בפייסבוק ואינסטגרם ולאפשר לו להחזיר את חשבונותיו לפעילות.

עם זאת, המועצה הודיעה כי החליטה לדחות את החלטתה, שאמורה היתה להתקבל עד תאריך 21 באפריל, לאחר שהתקבלו 9000 הערות ציבוריות בנושא, וחברי המועצה ביקשו זמן נוסף על מנת לעיין בהם. מועצת הפיקוח של פייסבוק, שהוקמה על ידי מארק צוקרברג, מונה 20 חברים מכל רחבי העולם ובהם עיתונאים, עורכי דין, אנשי אקדמיה, פעילי זכויות אדם ועוד.

למרות שהמועצה הוקמה על ידי מארק צוקרברג וחבריה מקבלים את שכרם מהרשת החברתית, היא נחשבת כגוף עצמאי שפסיקותיה אינן מושפעות מעמדת ראשי פייסבוק. ההערכה היא כי ההחלטה האם להחזיר את הנשיא טראמפ לפייסבוק ואינסטגרם תתקבל בימים הקרובים, לאחר שחברי המועצה יבחנו את אלפי ההערות שהתקבלו בשבועות האחרונים מהציבור.

כזכור, פייסבוק החליטה להשעות את הנשיא לשעבר טראמפ מהרשתות החברתיות שבבעלותה לאחר אירועי הפריצה לקפיטול בתאריך 6 בינואר השנה, בטענה כי הוא הסית לאלימות.

בחודש מרץ האחרון הודיע יועצו של טראמפ, ג'ייסון מילר, כי הנשיא שוקל להשיק רשת חברתית משלו שתתחרה בפייסבוק ואינסטגרם.