אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: iStock

הרכב שופטי בית המשפט המחוזי מרכז בלוד, אשר הרשיע את המאבטח טדסה סלומון בעבירה של ניסיון רצח הצעיר אלירז אזולאי גזר עליו היום (ראשון) עונש של 15 שנות מאסר בפועל וחייב אותו בתשלום פיצוי של 200 אלף ש"ח לאזולאי.

סולומון הורשע בעבירה של ניסיון רצח, למרות שטען להגנת השכרות, והשופטים הבהירו כי חומרת המעשה שעשה גבוהה למרות שבסופו של דבר אזולאי לא נהרג, וזאת לנוכח הפגיעה המתמשכת בו שהסיטה את חייו ממסלולם.

"הנזק שהיה צפוי באופן קרוב לוודאי ממעשיו של הנאשם היה מותו של אלירז, ואך באורח נס לא קיפד את חייו. ואולם הנזק שנגרם בפועל כתוצאה מהירי הוא מן הנזקים החמורים ביותר המוכרים בפסיקה", נאמר בגזר הדין.

"הלב נכמר למקרא התסקיר ממנו עולה תמונה קשה, באשר לפגיעה האנושה והבלתי הפיכה בהיבט הפיזי והנפשי שנגרמה לאלירז ולמחירים הכבדים שהוא משלם וישלם בכל תחומי חייו. גם המסמכים הרפואיים שהוגשו ומתעדים את השלכות הפגיעה, מעלים תמונה מורכבת, כואבת וקשה", ציינו השופטים.

לדבריהם, "חייו של אלירז הצעיר, בן ה-31 כיום, לא יחזרו עוד למסלולם. מאז הפגיעה אשתו התגרשה ממנו, ובטרם הביאו ילדים לעולם. מאדם פעיל, שמח וחברותי הפך לאדם נכה, בודד, פגוע ומחוסר תקווה, אשר מתקשה לתפקד במכלול תחומי חייו וליתן אמון בזולת. גם חייהם של בני משפחתו של אלירז הסועדים אותו במסירות רבה, השתנו לבלי הכר מאז האירוע. הם כואבים את כאבו של אלירז, שמחת החיים המשפחתית ניטלה מהם והם משלמים מעבר למחירים הנפשיים הקשים גם מחירים כלכליים בלתי מבוטלים".

"במחי ירייה בודדת בראשו של אלירז, שינה הנאשם את מסלול חייו של אלירז ובהמשך של בני משפחתו, מהקצה לקצה. קשה עצוב וכואב. אף שההתרשמות הינה שהנאשם ובני משפחתו שהעידו, אכן מצטערים מעומק ליבם על המעשה ותוצאותיו הקשות – אין בכך כדי לנחם", הוסיפו.