אוהדי בית"ר. יחזרו בקרוב בהמוניהם?
אוהדי בית"ר. יחזרו בקרוב בהמוניהם? צילום: פלאש 90

הכל חזר לשגרה - חוץ מהספורט. במכתב ששלחו היום (ראשון) שני יושבי ראש ליגות הכדורגל והכדורסל, דורשים אלה את הסרת המגבלות על כמות כניסת האוהדים למגרשי הספורט השונים, באופן מיידי.

במכתב ששלחו יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל ארז כלפון ויו"ר מנהלת ליגת ווינר סל שמואל פרנקל, דורשים אלה את חזרתם של כלל האוהדים למגרשים השונים, מבלי להגביל את הכמות.

במכתבם ציינו ראשי הליגות כי "מהנתונים המתפרסמים על ידי משרד הבריאות אנו למדים כי מקדם ההדבקה נמצא כבר זמן רב בירידה וכי כמות הנדבקים היומית נמוכה ביותר והפכה לשולית ולא לכזו אשר משפיעה על כלל המשק ועל מערכת הבריאות".

השניים כתבו כי בעוד "מקומות הבילוי והנופש פתוחים, מרכזי הקניות מלאים, במלונות ובמסעדות בלתי אפשרי להשיג מקום והפארקים שוקקים ומלאי חיים", מקומות שברובם פועלים ללא מגבלות תו ירוק וללא בדיקת תעודת מתחסן, מחלים או בדיקה מיידית שלילית, בשני ענפי הספורט הפופולריים הדברים לא כך.

"בניגוד לרבים מהמקומות האחרים, משחקי הכדורגל והכדורסל נערכים תחת כללים מחמירים של תו ירוק, תוך סינון קפדני לנכנסים למשחקים".

לדברי ראשי הליגות, "קבוצות הכדורגל והכדורסל משקיעות משאבים רבים בתכנון וניהול האירוע והוכיחו כי הן עומדות בהנחיות משרד הבריאות באופן מקצועי וכי המשחקים עוברים בשלום תוך שמירה על בריאות הצופים והמשתתפים".

אי לכך, דורשים ראשי שתי הליגות המקצועניות את הסרת המגבלות על כמות הצופים שמותרים להיכנס למגרשי הספורט השונים.

"כל עוד נגיף הקורונה השתולל, קיבלנו, הבנו והסכמנו עם ההגבלות השונות. לאור מצב התחלואה המשתפר, המשך הדרתם של האוהדים מהאצטדיונים והאולמות עשוי להוביל לנזקים ארוכי טווח וחסרי תקדים, לניתוק דור שלם מאהבת ואהדת הספורט ולפגיעה ארוכת טווח בכלכלת הקבוצות והתפתחותם של ענפי הכדורגל והכדורסל".

"כעת משבשלו התנאים לכך ועם תחילת שלבי הפלייאוף בליגות הכדורגל והכדורסל, נבקשכם להביא להחלטה מיידית של קבינט הקורונה והממשלה על הסרת מגבלת הכמויות ובכך לאפשר למאות אלפי אוהדים מחוסנים ומחלימים לשוב לאיצטדיונים ולאולמות, תוך המשך שמירה קפדנית על הנהלים ועל בריאות הציבור", נכתב במכתב שנשלח גם אל ראש הממשלה נתניהו, מנכ"ל משרד הבריאות וממונה הקורונה.