המדריך לסוחר המתחיל – איך לומדים למכור בפלטפורמות המובילות ברשת?

הדרך הכי טובה להתחיל לסחור באופן מקצועי כדי לצמצם סיכונים היא באמצעות קורס מקצועי. הקורסים הללו ילמדו אתכם את כול הסודות והטריקים שאתם צריכים לדעת כדי להצליח בעולם התחרותי הזה.

בשיתוף מרקורי , ו' באייר תשפ"א

המדריך לסוחר המתחיל – איך לומדים למכור בפלטפורמות המובילות ברשת?-ערוץ 7
תתחילו למכור באינטרנט
צילום: pixbay

באמצע שנות התשעים הקים ג'ף בזוס חנות ספרים קטנה בשם אמזון שבמרוצת השנים הפכה לאחת מזירות המסחר המובילות באינטרנט וכיום מוכרת כמעט כל מה שאפשר לחשוב עליו, מספרים, דרך פריטי אופנה ועד טלפונים חכמים.

לא הרבה אחריו הקים מתכנת צרפתי קצת פחות ידוע בשם פייר אומדיאר אתר דומה שהתמקד במכירות פומביות בשם איביי והפך גם הוא לאחד מאבני הייסוד של המסחר האלקטרוני כפי שאנחנו מכירים אותו כיום.

המשותף לשני האתרים האלו מלבד ההצלחה העצומה שלהם היא העובדה שכל אחד יכול להציע בהם מוצרים למכירה ולהרוויח אלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים בחודש אם הוא יודע מה הוא עושה ומשתמש באסטרטגיה הנכונה.

אפשרות אחרת ולא פחות נפוצה היא לפתוח חנות עצמאית ששייכת רק לכם. בניגוד לעבר, אז הקמה של חנות כזו הייתה דורשת ידע טכני נרחב וגם כישורי עיצוב, כיום יש פלטפורמות כגון שופיפיי שהופכות את כל העניין למשחק ילדים.

לא משנה באילו מן האפשרויות האלו אתם בוחרים, הדרך הכי טובה להתחיל לסחור באופן מקצועי כדי לצמצם סיכונים היא באמצעות קורס מקצועי. הקורסים הללו ילמדו אתכם את כול הסודות והטריקים שאתם צריכים לדעת כדי להצליח בעולם התחרותי הזה.

אז אילו קורסים כדאי ללמוד?

קורס מסחר באמזון (Amazon)

אמזון היא לא רק חנות המוכרת מוצרי "צד ראשון", אלא גם זירת מסחר עצמאית בה כל אחד יכול להציע את מרכולתו לקונים פוטנציאלים מרחבי העולם באמצעות שיטת הפרייבט לייבל הגאונית. בקורס אמזון תלמדו כיצד לפתוח חשבון סוחר באמזון, לחפש ספקים ולבצע מחקר שוק ראשוני ולאחר מכן ליצור קו מותגים פרטי משלכם.

קורס איביי (ebay)

בניגוד לאמזון, באיביי אתם לא חייבים בהכרח למכור מוצרים חדשים, וחלק גדול מהרווחים של הסוחרים בפלטפורמה מקורם במכירות של פריטים נדירים באמצעות מכרזים פומביים (ומדובר כאן על מאות אלפי דולרים לפריטים ייחודיים במיוחד!).

בקורס איביי תלמדו כיצד להגדיר את היעדים שלכם, לפתוח חשבונות מוכר ב-ebay ו-paypal ולהחליט בדיוק אילו מוצרים למכור.

בקורסים מתקדמים יותר וסדנאות ניתן להעמיק ולהבין טוב יותר את כל נושא מציאת הספקים עבור מוצרים חדשים או מותאמים אישית על מנת שתוכלו להגדיל את שולי הרווח. לדוגמה, כיצד מנהלים משא ומתן עם ספק והופכים אותו ל"דרופשיפר" (ספק ששולח את המוצרים במקומכם ומאחסן אותם אצלו).

קורס שופיפי (shopify)

היתרון הגדול של שופיפי לעומת פלטפורמות אחרות לפתיחת חנויות מסחר פרטיות הוא שניתן למכור בקלות לכל העולם ולא רק לשוק המקומי. זאת בנוסף לקלות השימוש והידידותית של המערכת.

בקורס שופיפי תערכו היכרות ראשונית עם המערכת, תבינו למי היא מתאימה ותגדירו, מטרות ויעדים ראשונים שיאפשרו לכם להרוויח ממנה. בשלב הבא תלמדו את כל שלבי הקמת החנות, החל מהמיתוג הראשוני שלה ועד להעלאת קטלוג המוצרים שלכם. לאחר מכן תלמדו כיצד לבחור את הנישה הנכונה ולבדל את עצמכם מאחרים בשוק.

כדאי לדעת כי כיום ישנן דרכים שונות ללמוד ותוכלו לבחור בדרך הנוחה לכם ביותר: לימודים פרונטלים אונליין, או שיעורים דיגיטלים מא׳ ועד ת׳ במערכת מקיפה ומקצועית שנותנת לימוד מעמיק וידע נרחב.

למידע נוסף אודות קורסי הכשרה בתחום האיקומרס היכנסו לאתר מרקורי: