יאיר לפיד: למיליוני ישראלים נמאס לריב, המדינה חייבת ממשלת אחדות ישראלית

יו"ר יש עתיד סיפר כי בממשלה שיפעל להקים יהיו שתי מפלגות ימין, שתי מפלגות מרכז ושתי מפלגות שמאל. "למיליוני ישראלים נמאס מפולחן האישיות".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' באייר תשפ"א

יאיר לפיד:  למיליוני ישראלים נמאס לריב, המדינה חייבת ממשלת אחדות ישראלית-ערוץ 7
יאיר לפיד
צילום: יש עתיד

יו״ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד כינס הערב (ראשון) מסיבת עיתונאים שבה התייחס למאמצים להקים ממשלה יחד עם גדעון סער ונפתלי בנט.

"אני מצטרף לחברי נפתלי בנט שאמר שישראל לא צריכה בחירות חמישיות. חייבים ממשלת אחדות ישראלית. לא ימין ולא שמאל. לא שנאה ולא זעם. למיליוני ישראלים נמאס לריב ונמאס להם מפולחן האישיות. הגיע זמן לשינוי״, אמר לפיד.

''מטרתנו להקים ממשלת אחדות יציבה, שמקור הכוח שלה הוא שכולנו ציונים ופטריוטים. זה יכול לקרות עוד שלושה שבועות", הוסיף יו"ר יש עתיד. ''יש נכונות אדירה לשים את המחלוקות בצד. צריך להקים ממשלת אחדות''.

לפיד הוסיף: "אתפלא מאוד אם הנשיא לא יטיל עלי את המנדט להרכבת הממשלה, יש לנו 45 ממליצים. אם יש סיכוי שנצליח להרכיב ממשלה זה כי אנחנו מאמינים אחד לשני. מנהיגי ומנהיגות ממשלת האחדות לא ירמו אחד את השני. נוכל להקים את הממשלה בתוך שלושה שבועות''.

באשר להיעדרות שלו מהטקסים הרשמיים של יום השואה אמר לפיד: ״הטיסה היתה בלילה – בערב יום השואה היתי פה. יכול להיות שזאת היתה טעות ולא הייתי צריך לטוס''. עוד אמר לפיד: ''אני לא מוכן יותר להיות קישוט בטקסים שבהם נתניהו עוסק בלפאר את עצמו. נסעתי לטקס ממלכתי בנגבה״.