מכבי ת"א נעצרה - האליפות בסכנה?

האלופה מת"א אמנם סיימה משחק נוסף בליגת העל ללא הפסד אך שמטה נקודות חשובות במאבק האליפות כשהצליחה בקושי לחלץ תיקו ממ.ס אשדוד

נרי וייס - ערוץ 7 , ו' באייר תשפ"א

מכבי ת"א נעצרה - האליפות בסכנה?-ערוץ 7
מכבי מול אשדוד הערב. נעצרה בדרך לאליפות
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מאז נובמבר 2004 לא ניצחה מ.ס אשדוד את מכבי תל אביב בחוץ; מאז אוקטובר 2003 לא ניצחה מ.ס אשדוד את מכבי ת"א באצטדיון בלומפילד.

הערב (ראשון) אשדוד לא הייתה רחוקה מלעשות זאת כשסיימה בתיקו 1:1 מול המכבים מת"א ועל הדרך חיבלה להם במאבק האליפות הצמוד עם מכבי חיפה.

מכבי הגיעה למשחק עם רצף של 21 משחקים ללא הפסד ועם ידיעה כי המקום הראשון בטבלת ליגת העל בכדורגל בסכנה לאחר הניצחון הגדול אמש של חיפה שעלתה זמנית אל המקום הראשון.

אולי זו היהירות ואולי הלחץ הוא שהשפיע אבל מכבי פתחה את המשחק בצורה רעה כשהאורחת מאשדוד הייתה טובה הרבה יותר. אחרי מחצית ראשונה מאופסת בשערים, את המחצית השניה פתחה אשדוד בסערה כשכבשה שער יתרון מוצדק כבר בדקה ה-48.

אשדוד המשיכה לשלוט ולסכן, ורק שער של אנריק סבוריט בדקה ה-71 הצליחה לחלץ את מכבי מהפסד ראשון מזה 21 מחזורים.

בסיום, תיקו 1:1 מאכזב לאלופה מת"א שעשויה לשלם בכך על תואר האליפות כשהיא מאבדת את המקום הראשון בטבלת ליגת העל בכדורגל ליריבה מחיפה, בדרך אולי גם לאיבוד תואר האליפות אחרי שנתיים רצופות.

בעוד שלושה ימים תפגשנה השתיים, אשדוד ומכבי שוב, במסגרת שלב רבע גמר גביע המדינה בכדורגל. יכולת כזו תגרום למכבים מת"א לאבד את האפשרות לזכיה בטרבל היסטורי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il