ג'ו ביידן
ג'ו ביידן צילום: רויטרס

שדולת ג'יי-סטריט, המגדירה את עצמה כתומכת ישראל, מציעה בפעם הראשונה להגביל את הסיוע הביטחוני שמעניקה ארה"ב למערכת הביטחון, כך מפרסם העיתון 'ישראל היום'.

הדבר התברר במסגרת עימות חריף במפלגה הדמוקרטית בארה"ב, על רקע הצעה של חברת קונגרס אנטי-ישראלית להשעות את הסיוע הביטחוני לישראל.

בטי מקולום, ממפלגתו של הנשיא ביידן, עומדת בראשות תת-ועדה בבית הנבחרים העוסקת בתקציב הביטחון האמריקני. על פי הצעתה, הסיוע הביטחוני האמריקני לישראל, העומד על כ-‭3.8‬ מיליארד דולר בשנה, יוגבל באופן כזה שלא ישמש את צה"ל "לביצוע מעצרי ילדים פלסטינים או להרס בתי פלסטינים".

המהלך של מקולום עורר זעם בקרב שדולות פרו-ישראליות בארה"ב. מארק מלמן, יו"ר "הרוב הדמוקרטי למען ישראל", אמר כי "זו עוד אחת בסדרה של הצעות חוק אנטי-ישראליות חדצדדיות ודמגוגיות".

מלמן ציין, בין השאר, כי "מינסוטה, המדינה שאותה מקולום מייצגת, עוצרת פי ‭ 2.3‬ צעירים יותר מאשר ישראל בשטחים".

גם בשדולת איפא"ק יצאו בחריפות נגד החוק ואמרו, "אנחנו מסכימים עם הנשיא ביידן שכינה בצדק הצעות מסוג זה 'מקוממות' ו'טעות ענקית'".

מנגד, בשדולת ג'יי-סטריט דווקא הביעו אהדה להצעה של מקולום. "כל דולר מהסיוע הביטחוני שלנו לישראל צריך ללכת לאמצעים העונים על צורכי הביטחון האמיתיים של ישראל - ואין להשתמש בכסף זה בקשר להריסת הקהילות הפלסטיניות, להרחבת ההתנחלויות או לפעולות המקילות סיפוח", אמר דילן וויליאמס, סגן נשיא בכיר למדיניות ולאסטרטגיה של ג'יי-סטריט.

נדב תמיר, ראש נציגות ג'יי-סטריט בישראל הוסיף, "אנו תומכים בחקיקה שתבטיח שכספי הסיוע הביטחוני ישמשו לחיזוק ביטחונה של ישראל, ולא לפעולות שעיקרן העמקת הכיבוש והסיפוח".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו