המיזם של חסידות ויז'ניץ להוזלת החתונות

על פי הסכם שנחתם עם אחד האולמות ייערכו משפחות החסידות חתונות באולם בעלות של עד 9,000 שקל בלבד לכל אחד מהצדדים. "בשורה גדולה"

מיכל לוי , ז' באייר תשפ"א

המיזם של חסידות ויז'ניץ להוזלת החתונות -ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

אחת הנגזרות הישירות של החזרה לשגרה לאחר שנת הקורונה היא חזרתם של אירועי השמחה באולמות אירועים תוך ציות להוראות השונות וכחלק ממתווה התו הירוק.

בחסידות ויז'ניץ ניצלו את תקופת ההפוגה מהאירועים הרגילים על מנת לגבש הסדר שיאפשר למחותנים לחסוך עשרות אלפי שקלים סביב אירוע החתונה בדגש על המשך צמצום כמות המוזמנים ולא על חשבון האיכות והחוקיות.

על פי גורמים בחסידות, ארגון "להחזיקם ולהחיותם" חתם על הסכם עם אולמי כליל מלכות, במסגרתו יערכו משפחות החסידות המשיאות את צאצאיהן את אירוע החתונה באולם בעלות מקסימלית של עד 9,000 שקל בלבד לכל צד.

"מה שמיוחד בהסדר המדובר זה שהדיל כולל את כל מרכיבי החתונה עד הפרטים הקטנים ביותר: האולם עצמו, הסעודה, הברים, כסא כלה ואפילו טיפ לנותני שירות", מספרים בחסידות.

"מדובר במחיר נמוך באופן דרסטי ביחס למחירים המצויים בשוק, בפרט לאור העובדה כי האולם יעמיד לרשות בעלי האירוע מנות ועיצוב ברמה מקובלת ואף למעלה מכך", הם טוענים.

האירועים הראשונים תחת ההסכם צפויים להיערך מיד עם פתיחת עונת חתונות הקיץ ולהפוך לסטנדרט מקובל בחסידות בשנים הקרובות.

"זו בשורה גדולה, משמעותית ופורצת דרך. אנחנו שמחים והן על החזרה לשגרה והן על הזכות להיות חלק ממהלך שנועד להפחית מההורים המחתנים את הנטל הכלכלי הגדול סביב האירוע", נמסר מטעם האולם מולו נחתם ההסכם. "זו גם ההזדמנות להודות לעסקני החסידות על פועלם ומסירותם שאפשרה להסכם התקדימי להבשיל ולהיחתם".