אילן ישועה בכניסה לבית המשפט
אילן ישועה בכניסה לבית המשפטצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עדותו של מנכ"ל את "וואלה" לשעבר, אילן ישועה, נמשכת הבוקר (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים, ומתמקדת בתכתובת בין המנכ"ל ובין מקורבו של נתניהו, איש העסקים זאב רובינשטיין.

בעדות סיפר ישועה על כתבות מ-2013 שנדרש להכין נגד נפתלי בנט בהזמנת נתניהו דרך זאב רובינשטיין לשאול אלוביץ'.

בין היתר נאמר בתכתובות: "החומר חשוב ביותר, במיוחד מה שמצאו שאשתו של בנט עבדה במסעדה לא כשרה".

בהודעה נוספת ששלח רובינשטיין לישועה, כשהוא דוחק בו לפרסם כתבות שליליות על בנט, נכתב על נתניהו: "הוא יושב ומסתכל על וואלה. חשוב לו ולה (לשרה נתניהו) בהיסטריה זה המסעדה (הלא כשרה בה עבדה גילת בנט) והעניין של אלדד יניב" (שקורא להצביע כביכול לבנט).

במסגרת העדות הוצג גם אימייל שנשלח מרובינשטיין לישועה עם כתבות מוזמנות נגד בנט, אביו ורעייתו.

ישועה העביר את המייל הלאה לינון מגל ואבירם אלעד, אך כתב להם: "חומר שנשלח אליי בעילום שם על בנט. אם יש בזה משהו עיתונאי אז תנצלו. אבל תבדקו היטב כי זה בטוח מגמתי. אם אין בזה עניין ציבורי תזרקו לפח"

עוד הוצגה הודעת וואטסאפ ששלח רובינשטיין לינון מגל עם הוראה להוריד כתבות על ההוצאות הגבוהות במעון ראש הממשלה. הדרישה הועברה דרך רובינשטיין לשאול אלוביץ ומשם לישועה. הכתבות אכן הוסרו.

מנגד הוצג בעדות אירוע מדצמבר 2013 עם דרישה לפרסום כתבה על בדיקה שעורך מבקר המדינה בעניין הוצאות בית הנשיא. על פי הנטען, נתניהו עצמו היה מעורב בדרישה. ישועה שולח לשאול אלוביץ אחרי הפרסום של הכותרת הראשית: "עכשיו הגדול חייב לך הרבה".

עוד עלתה בעדותו של ישועה דרישה שהתקבלה להסיר כתבה הנוגעת לענייניו האישיים של יאיר נתניהו. ישועה מעיד שאחר כך הוא נדרש על ידי ראש הממשלה (דרך מתווכים) למנוע בכל מחיר את פרסום הכתבה על החברה של יאיר.