משה יעלון
משה יעלון Photo by Yonatan Sindel/Flash90

בית משפט השלום בירושלים אישר הבוקר (שני) לזמן את משה (בוגי) יעלון לעדות מטעם ההגנה במשפט 'חתונת השנאה'.

יעלון היה שר הביטחון בזמן החתונה, ובהגנה ביקשו להתמקד בעדות אותה ייתן בראיון טלוויזיוני שנתן.

בבקשה שהועברה לבית משפט השלום בירושלים נכתב כי הסיבה לזימון יעלון לעדות היא "ראיון שערך עם רינה מצליח בערוץ 12" ובו נימק מדוע הופץ סרטון החתונה בטלוויזיה. יעלון הסביר כי מדובר בתגובה ל'קמפיין' שעסק בעינויי העצורים בפרשת דומא.

"במילים אחרות, 'קמפיין נגד' של המדינה והממסד באמצעות פרסום קלטת של אירוע פרטי – החתונה", נכתב בבקשה. עוד פורט כי התבטאויותיו בראיון מעלות על נס את השתלשלות העניינים עובר לפתיחה בחקירה והמניעים הזרים שעמדו בבסיסה, ובהגנה מקווים שדבריו יחזקו את טענותיהם להגנה מן הצדק וטענות נוספות.

כאמור, הבוקר אישר בית המשפט את זימונו של יעלון לעדות, למרות התנגדות הפרקליטות.

עו"ד אביחי חג'בי המייצג את אחד הנאשמים מטעם ארגון חוננו מסר בתגובה "בית המשפט בהחלטתו אישר את זימונו של יעלון. בית המשפט קבע כי עדותו של יעלון חיונית לבירור המניעים שעמדו מאחורי הגשת כתב האישום כנגד הנאשמים".

מוקדם יותר אמר חג'בי כי "בוגי יעלון, אז שר הביטחון, עמד מעל כל במה וגילה באופן חד משמעי, כי לידתו של התיק בחטא. תיק שנולד לא בשל המעשים שבוצעו, אלא אך להסיט את תשומת הלב מהעינויים שעברו נחקרי דומא בחקירתם. אני סבור כי בית המשפט, לאחר חקירתו הממצה של יעלון, יבין את הדברים כפי שאנו הבנו מן היום הראשון".

עו"ד יצחק בם, המייצג שניים מן הנאשמים, מסר בתגובה, "טענתנו היא שההליך הפלילי זוהם על ידי שיקולים זרים. השב"כ היה צריך לייצר קמפיין נגדי כדי להשתיק את הביקורת הציבורית על העינויים בהם נקט בפרשת דומא והשתמש בסרטונים מן החתונה כדי להסיט את הדיון מן העינויים. אנו שמחים שבית המשפט קיבל את הטענה שלשם בירור האמת בסוגיה בוגי יעלון צריך לעלות על דוכן העדים ולתת תשובות לשאלות לא נוחות".