22 חודשי מאסר לגננת סיגל אלקיים-וייס שתקפה פעוטות

סיגל אלקיים-וייס תשלם פיצויים של 3,000 ש"ח לכל אחת ממשפחות הילדים. מנהלת הגן הורשעה בהפרת חובת דיווח ונידונה לשישה חודשי מאסר על תנאי.

ערוץ 7 , ז' באייר תשפ"א

22 חודשי מאסר לגננת סיגל אלקיים-וייס שתקפה פעוטות -ערוץ 7
פעוטון
צילום: ISTOCK

בית משפט השלום בתל אביב גזר הבוקר (ב') 22 חודשי מאסר בפועל וחצי שנת מאסר על תנאי על הגננת סיגל אלקיים-וייס שתקפה פעוטות בגן שבו עבדה ברמת גן.

בנוסף למאסר בפועל, אלקיים-וייס תשלם תשלם פיצוי בגובה 3,000 שקלים לכל אחת ממשפחות הפעוטות.

עו"ד נבון קצב, המייצג את ההורים, אמר: "רק אתמול שמענו על התעללות באשקלון, הרשויות צריכות לתת לדברים האלו ביטוי. אני חולק על השופטת שאמרה שעו המאסר לא מהווה הרתעה, לפי דעתי זה כן כמו גם פיצוי כספי. המדינה חייבת להתעורר ולפקח ולהגביר את הענישה ואת הפיצויים''.

כתב האישום בפרשה הוגש בנובמבר 2018 נגד אלקיים-וייס ונגד שתי סייעות נוספות בגין תקיפת פעוטות בגן. במאי 2020 הן הורשעו בתקיפת ילדים. מנהלת הגן הורשעה בהפרת חובת דיווח ונידונה לשישה חודשי מאסר על תנאי במסגרת הסדר טיעון שנחתם עימה.

לפי כתב האישום, הנאשמות תקפו את הפעוטות בהזדמנויות שונות, בדרכים שונות לרבות בדרך של מכות, דחיפות, משיכות, טלטולים והטחות, ובמקרים אחדים גרמו לפעוטות מכאוב וחבלות של ממש. בכמה מהמקרים נכחו חלק מהמורשעות בגן והיו עדות למעשי התקיפה של האחרות אולם לא מנעו את הפגיעה בשלומם ובבריאותם של הפעוטות ולא דיווחו על כך לגורמים הממונים.

עו"ד עדי אורן מפרקליטות מחוז תל אביב שניהלה את התיק אמרה בתום הדיון: "בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר מקרים בהם בוצעו עבירות אלימות כלפי קטינים ופעוטות על ידי האחראים עליהם במעונות ובמסגרות החינוכיות, כאשר מאחורי כל נפגע יש עולם ומלאו ומשפחות שנפגעו. הגיעה העת לעלות את רף הענישה כך שכל גננת וסייעת תדע שאם היא נוהגת באלימות כלפי קטינים וחסרי ישע היא צפויה להישלח למאסר".