נבחנת ההיערכות לוריאנט ההודי בנתב"ג

סכנת הווריאנט ההודי: במשרד התחבורה פנו למשרד הבריאות כדי לבחון באם נדרש שינוי ההיערכות בנתב"ג

ערוץ 7 , ז' באייר תשפ"א

נבחנת ההיערכות לוריאנט ההודי בנתב"ג-ערוץ 7
נתב"ג
צילום: Avshalom Sassoni/FLASH90

המוטציה ההודית וההיערכות בנמל בן גוריון. על רקע הפרסומים סביב איתור הווריאנט ההודי של נגיף הקורונה במקרים שונים בארץ, במשרד התחבורה פנו הבוקר למשרד הבריאות.

בפנייה התבקשו אנשי משרד הבריאות לבחון במידת הצורך שינוי נדרש בטיפול בנוסעים שהגיעו ממדינות המוטציה ונקיטת פעילות נוספת שתסייע למאמצי מניעת התפשטות הווריאנט שלא מוכר דיו עדיין למערכת הבריאות.

ההכרעה הרפואית בנושא צפויה ליפול בזמן הקרוב על ידי משרד הבריאות ולהיות מיושמת על ידי משרד התחבורה, רשות התעופה האזרחית ורשות שדות התעופה.

במקביל במשרד התחבורה ממשיכים לקדם את תוכנית שרת התחבורה מירי רגב שאושרה בישיבת הממשלה, להקמת מתחם בדיקות הקורונה מחוץ לטרמינל, שיאפשר הגדלת הקיבולת בנתב"ג, מה שיאפשר פינוי הטרמינל לפעילות התעופתית הסדירה תוך עמידה בהנחיות ודרישות משרד הבריאות לגבי הנדרש מנוסעים נכנסים ויוצאים מישראל.

במכתבו למנכ"ל משרד הבריאות, חזי לוי, העריך מנכ"ל משרד התחבורה, עופר מלכה, כי עד להקמת המתחם יתאפשר בבן גוריון מעבר של כ-15,000 נוסעים בלבד ליממה, וזאת כנגזרת מכללי התו הכחול והריחוק החברתי, שמגבילים את היכולת של השדה לקלוט נוסעים בביקוש ההולם את החזרה לשגרה במשק.