סמוטריץ' לבנט: תחליט אם אתה בימין או בשמאל

סמוטריץ' לנתניהו, בנט וסער: "העם מצפה מאתנו להתגבר על המשקעים, לעשות ויתורים הדדים ולהצליח להקים ממשלה טובה לעם ישראל"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באייר תשפ"א

יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' פתח בצהריים (שני) את ישיבת הסיעה בהתייחסות לאירועים האלימים אתמול בירושלים וביפו.

"אזרחי ישראל המדינה בוערת", פתח סמוטריץ', "ערבים מובילים מסע אנטישמי ופוגעים ביהודים רק בשל היותם יהודים".

"אני רוצה לחזק את כוחות הביטחון וקורא לשרים האחראיים לתת הוראה לגדוע באחת את ההתפרעויות של שונאי ישראל כנגד יהודים ברחבי הארץ. זו מציאות שלא ניתן לקבל ושחושפת טפח נוסף ברפיון ידיה של מערכת המשפט הישראלית שלא אחת מתאכזרת לרחמנים ומרחמת על אכזריים", הוסיף.

לדבריו, "הימים ימי ספירת העומר, ימים בהם עם ישראל סבל מפירודים נוראים ושלא נהגו כבוד זה בזה. והשבועות האלו, של ימי הזיכרון והעצמאות בואכה יום ירושלים וחזרתנו לחבלי המולדת ביהודה ושומרון. כבר קרוב לשנתיים, אנחנו נמצאים בפלונטר פוליטי ובמחלוקות שלא מאפשרות לנו להמשיך ולבנות את המפעל הציוני שכולנו חלק ממנו ורוצים בטובתו".

"אובייקטיבית, המצב הפוליטי הוא כזה שמאפשר הקמת ממשלת ימין, ממשלה שהרוב המוחלט של אזרחי ישראל חפץ בה ומבקש את הגשמת ערכיה. אבל יש מחלוקות ומשקעים וכעסים ושום דבר לא מתקדם. הקמת ממשלה שנשענת ותלויה במי שמזדהים עם אויבי ישראל, מחבקים ומעודדים מחבלים, אינם מקבלים את מדינת ישראל כמדינה יהודית, ומנסים להשיג באמצעים שלטוניים את מה שלא הצליחו אויבינו להשיג במלחמה - מסוכנת למדינת ישראל, וחובה למנוע אותה. אני שב ומתחייב, כפי שעבר עשיתי פעמים רבות, לעשות הכל כדי למנוע את איוולת הקמתה", הצהיר.

"אין לי ספק שלמרות קולות מבולבלים שנשמעים בשולי מחנה הימין, אף אחד מראשי מפלגות הימין לא באמת מעלה בדעתו להקים ממשלה שכזו", טען סמוטריץ'. "ראש הממשלה אמר בקולו בצורה ברורה שזה לא יקרה, וכמוהו גם ידידיי נפתלי בנט וגדעון סער. שלושתם אנשים אחראיים ששמים את מדינת ישראל בראש מעייניהם ולא יסכנו את עתידנו ולא יפקידו אותו בידי מי שמטרתם היא הרס החזון הציוני. זה ברור לי ואני מציע להוריד את הספין הזה מסדר היום".

"מי שמאשים את העמדה חפצת החיים הזו של העם היהודי, עמדה שמסרבת להכיר כשותף לגיטימי, להעצים ולתת כח שלטוני למי שמסרבים להכיר בזכות קיומה כמדינה יהודית ומזדהים עם הגרועים שבאויביה, מי שמאשים בפופוליזם את העמדה הזו בגזענות מיישר קו עם מי שקבעו בצביעות אנטישמית שהציונות היא גזענות. כמדינה יד לנו אחריות על אזרחיה הערבים ונעשה הכל כדי לממש אותה, להחזיר את המשילות, את החוק ואת הסדר ולהיאבק ללא פשרות בפשיעה הגואה בחברה הערבית. אבל לא נעשה זאת דרך מי שמבקשים להיבנות מהשיח הכביכול אזרחי הזה ולחזק את כוחם כדי לשלול את קיומנו ולא נהפוך בדרך את מדינת ישראל לבת ערובה שלהם", הדגיש.

"אז מה כן? אנצל את הבמה לקרוא לחבריי ראשי מפלגות המחנה הלאומי לשנות את נתיב המלחמות הפנימיות ולהקים ממשלת ימין יציבה שתעבוד למען אזרחי ישראל", ציין סמוטריץ ופנה לבנט וסער, "גדעון, אני מתייצב לימינך, נעבוד יחד ונמצא את הדרך להקים ממשלת ימין טובה עבור אזרחי ישראל. נפתלי, התעתוע הפוליטי והמשחק המקביל שלך עם השמאל ועם הימין משמר את הכאוס הפוליטי".

"הקמפיין הסתיים, הגיע הזמן להכריע, האם אתה מעוניין בממשלת ימין או בממשלת שמאל, כשתכריע, אפשר יהיה להקים ממשלה. כל עוד אתה יושב על הגדר, ממתין לכשלונו של נתניהו כדי להקים ממשלה עם לפיד, העבודה ומרץ תוך הפרת כל הבטחות הבחירות שלך, לא ניתן לצפות משחקנים אחרים, שמחשבים גם הם את עתידם הפוליטי, להיכנס את המגרש ולהתחייב להקמת ממשלת ימין", קרא סמוטריץ'. "לאזרחי ישראל מגיע לדעת לאן פניך, זה יבהיר להם, ויבהיר לכל השחקנים איך ניתן להקים ממשלה. בשעות הקרובות תהיה הצבעה על הוועדה המסדרת - הגיע הזמן שתחליט - אתה עם הימין או עם השמאל".

"אדוני ראש הממשלה, אני קורא לך, תעשה כל שביכולתך לבנות גשרים ואמון עם חבר הכנסת סער. העם מצפה מאיתנו להתגבר על המשקעים, לעשות ויתורים הדדים ולהצליח להקים ממשלה טובה לעם ישראל. אני מאמין שזה אפשרי, עוסק בכך לילות כימים מאז למחרת הבחירות, ומוכן להירתם לכל משימה כדי שזה שיקרה. ואני מאמין בכל ליבי שבעזרת השם כך יהיה", חתם את נאומו.

בהמשך נשאל סמוטריץ' על היוזמה לחקיקת חוק הבחירה הישירה והשיב, "אני מקווה שלא נזדקק לכך".

בהמשך דחה סמוטריץ' את הטענה שהוא מעוניין שבנט יקים ממשלה עם השמאל, "אני שומע את הטיעון שאני רוצה ללכת לבחירות, שבנט ילך לשמאל ואני אהיה מנהיג הציונות הדתית. אני הפכתי ללשון מאזניים בגלל שאני לא מסכים ללכת עם עבאס, אני יכול לקבל כל דרישה שהייתי דורש. ממשלה עם עבאס תיהיה ממשלת שמאל והיא לא תשרוד ולא יציבה. אין פוליטיקאי נורמלי שלוקח סיכון לבחירות אלא אם יש אידאולוגיה שמאמינה בצורה ברורה שממשלה עם עבאס היא אסון".