אריה דרעי: לא משנים את שיטת המשטר

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, הסביר את הצעת החוק שהניחו היום שני חברי כנסת מהסיעה, המבקשת לפתור את המשבר הפוליטי באמצעות בחירה ישירה

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באייר תשפ"א

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, קרא בצהריים (שני) בפתח ישיבת סיעת ש"ס לחוקק את חוק הבחירה הישירה שיזם והונח היום על שולחן הכנסת על ידי שני ח"כים מסיעתו.

"הצעת החוק לא משנה את המשטר והכללים אלא נותנת פתרון למבוי הסתום שמדינת ישראל נקלעה אליו", ציין דרעי, "משבר פוליטי שבו ארבע פעמים הלכנו לבחירות ואין ממשלה בישראל ואנחנו לקראת בחירות חמישיות שלא יביאו להכרעה".

"למרות שהימין קיבל 65 מנדטים הוא לא מצליח להקים ממשלה", הוסיף וציין כי "יש דיבורים על הקמת ממשלה אחרת, בעיניי הזויה, ממשלת 'לא אחדות' אלא ממשלת לא 'רק ביבי' ממשלה שלא תחזיק מעמד".

"העם שהוא הריבון מעל כולם ויגיד את מי הוא רוצה כראש הממשלה", הסביר דרעי את ההצעה, "כל מועמד שיקבל 40 אחוז או את מרב הקולות יקים ממשלה ואם הוא לא יצליח נלך לבחירות תוך 30 יום".

"חשבתי המון וניסיתי בכל הדרכים וזה הפתרון שאני מציע", הדגיש דרעי, "פתרון לא פשוט אבל זה הפתרון הכי דמוקרטי שיכול להיות. בואו נסמוך על הציבור. אני מקווה ששיקולים של טובת המדינה והעם יגברו כל השיקולים האחרים".

בהמשך הדברים התייחס דרעי להתפרעויות ביפו ובירושלים, "בימים האחרונים יש התפרעויות נגד ציבור דתי וחרדי ותוקפים אותם בעזות פנים. מקווה שהמשטרה תטפל בהם".