פגישה מתוחה בין בנט לנתניהו

יו"ר ימינה סירב לומר איך תצביע מפלגתו על הרכב הוועדה המסדרת. נתניהו ליהדות התורה: בנט הולך עם השמאל, נצטרך להיות חזקים ביחד ונעבור את זה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באייר תשפ"א

פגישה מתוחה בין בנט לנתניהו-ערוץ 7
נתניהו יוצא מפגישה עם יהדות התורה
צילום: חזקי ברוך

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע אחר הצהריים (שני) לישיבת הסיעה של ''יהדות התורה'' וסיפר להם כי נפתלי בנט סירב לומר בפגישתם מוקדם יותר היום, כיצד תצביע מפלגת ימינה על הרכב הוועדה המסדרת.

נתניהו אמר לח"כים החרדים: ''בנט הולך איתם (עם לפיד וסער - ח.ב.), אנחנו נצטרך להיות חזקים ביחד והתקופה הזאת תעבור מהר''.

ראש הממשלה הבטיח: ''אפעל מול משרד הבריאות כדי שהר מירון יהיה פתוח ללא הגבלה בל"ג בעומר''.

בהמשך, יו"ר יהדות התורה חבר הכנסת משה גפני אמר לערוץ 7 כי מפלגתו נשארת נאמנה לליכוד ולראש הממשלה נתניהו. ''נשב רק עם נתניהו גם במחיר של ישיבה באופוזיציה או הליכה לבחירות חמישיות'', אמר גפני. ''לא לוחצים אותו ללכת לנשיאות המדינה''.

ראש הממשלה הודיע בפתח ישיבת סיעת הליכוד באופן רשמי כי הוא תומך ביוזמת יו"ר ש"ס אריה דרעי לערוך בחירות ישירות לראשות הממשלה.

"יש פתרון לפלונטר הפוליטי ורוב עצום בציבור תומך בו", טען נתניהו, "במקום להרכיב ממשלות אבסורדיות, למשל עם ראש ממשלה שקיבל בבחירות רק 7 מנדטים, יתקיימו בחירות ישירות לראשות הממשלה. הציבור יבחר ישירות את ראש הממשלה בבחירות בזק, בלי לפזר את הכנסת".

"היום גם מגיע רגע האמת של נפתלי בנט. הוא התחייב שלא לשבת תחת לפיד עם מרצ והעבודה, בתמיכת המשותפת", ציין נתניהו.

"לכן עליו להפסיק לדהור לממשלת שמאל יחד עם לפיד, מרצ והעבודה. עליו לתמוך בהצעתנו לוועדה המסדרת שמונעת את העברת הכוח בכנסת לשמאל ואף משאירה בידיו את זכות הוטו ולתמוך בפתרון הבחירה הישירה, דבר שרוב עצום בקרב מצביעיו תומך בו. אם בנט לא יעשה זאת, פירוש הדבר שהוא חובר לשמאל", תקף ראש הממשלה.

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר אמר כי ''מי שיכריע מי ינצח בהצבעה זה ימינה. ההצבעה של ימינה יש לה משמעות. המשמעות היא אחת - האם תקום פה ממשלת שמאל יחד עם בנט כראש ממשלה או האם תקום פה קואליציית ימין. השאלה הזאת היא שאלה הרת גורל. לכן אולי אנשים חושבים שיש פה עוד הצבעה. שמאל זה שלום בכל מחיר עם הפלסטינים''.