נעצר ערבי ששפך קפה רותח על יהודי בשער שכם

לוחמי משמר הגבול עצרו את החשוד במעשה כשהוא בביתו של סבתו בעיסאוויה שבמזרח העיר לאחר שנמלט מהמקום.

ערוץ 7 , ז' באייר תשפ"א

נעצר ערבי ששפך קפה רותח על יהודי בשער שכם-ערוץ 7
שוטרים בשער שכם
צילום: חזקי ברוך

לוחמי משמר הגבול עצרו היום (שני) את הערבי ששפך קפה רותח על פניו של עובר אורח בשער שכם שבירושלים.

בהמשך לסרטון שהופץ ברשתות החברתיות ובו נראה החשוד בשעת המעשה, הוא נעצר בבית סבתו בעיסאוויה שבמזרח העיר לאחר שנמלט מהמקום.

מיד לאחר האירוע עצרו כוחות מג"ב המוצבים בגזרת שער שכם שניים מהחשודים שככל הנראה לקחו חלק באירוע ותיעדו אותו, וכבר היום נסגר המעגל וגם החשוד המרכזי נעצר.

מאות ערבים התפרעו אמש ליד שער שכם בירושלים, ובמקום נרשמו עימותים בין ערבים לשוטרים. כוחות גדולים של משטרה פיזרו את ההתפרעויות תוך שימוש ברימוני הלם ומכת"זית. כמה מתפרעים ערבים נפצעו ופונו על ידי הסהר האדום הפלסטיני.

מהמשטרה נמסר: ''כוחות משטרה פועלים להשבת הסדר סמוך לשער שכם בירושלים לאחר שהחלה במקום התפרעות של מאות ערבים שכללה תקיפת שוטרים. סמוך למערת צדקיהו יודו אבנים ונורו זיקוקין לעבר כוחות המשטרה. עד כה נעצרו על ידי כוחות המשטרה שלושה חשודים בגין הפרת סדר''.

אל שער שכם הגיעו יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית' בצלאל סמוטריץ' וחברי סיעתו, כדי לעמוד מקרוב על היערכות המשטרה באזור העיר העתיקה בעקבות מקרי האלימות מהימים האחרונים.

בעקבות המהומות של תושבים ערבים באזור שער שכם ושער הפרחים, המשטרה תגברה את הנוכחות שלה באזור, בין היתר במטרה למגר את התופעה שבמסגרתה ערבים מתנכלים ליהודים, מתעדים את מעשיהם ומפרסמים ברשתות החברתיות.

ח"כ איתמר בן גביר אמר לאחר הסיור: "אנחנו מחזקים את השוטרים והחיילים שנמצאים כאן, אבל זה לא מוריד כהוא זה מהדרישה החד משמעית שלנו. אפשר לפעול בנחישות, וכשהמשטרה רוצה היא יודעת לעשות זאת".

בן גביר הוסיף: "גם הפרקליטות ומערכת המשפט יודעות לפעול ולהתגייס כשהן רוצות, וזה ממחיש את הצורך למה צריך להקים ממשלה ימין מלא מלא, כדי לשמור על ירושלים ועל ביטחון התושבים בה".טוען....