טרור הרמדאן גם ברמלה: הצקות לילדים ונערות, ירי בכל לילה

הראל שוהם, חבר מועצת העיר רמלה ומנהל הגרעין התורני בעיר מספר על התקריות האלימות של ערבים כלפי יהודים: "יש בריחה המונית של תושבים".

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ז' באייר תשפ"א

בימים האחרונים גוברת תופעת האלימות של ערבים כלפי יהודים, בכל רחבי הארץ. הראל שוהם, חבר מועצת העיר רמלה ומנהל הגרעין התורני בעיר, מספר לערוץ 7 כי התקריות בירושלים וביפו לא פסחו על רמלה.

''זה התחיל בימים האחרונים והגיע לשיא אתמול. נערי הישיבה התיכונית ברמלה שיחקו בערב במגרש, שם פגשו חבורת נערים ממוצא ערבי. התחילה קטטה בין שתי הקבוצות כאשר השיא היה כאשר אחד הצעירים הערבים ריסס את תלמידי הישיבה ודקר עם מברג את אחד מהם. לאירוע הגיעה מיד משטרה שנכון להיום לא הצליחה לתפוס את הנערים".

המצב הזה בא לכם בהפתעה?

"ממש לא, אף פעם אין פה שקט ושלווה אבל בימים האחרונים אנחנו עדים להחמרה. אני כבר לא זוכר לילה בלי יריות ברמלה של נפצים וזיקוקים. אנחנו מדברים כאן על הצקות לילדים, לנערות. אי אפשר לעבור עם זה על סדר היום".

מבחינתך מדובר באירועים לאומניים?

"נהוג להגיד שיש דו-קיום ברמלה. דו-קיום זה לא שצד אחד עושה מה שהוא רוצה וצד אחד הוא בשר תותחים. יש כאן צד אחד שנפגע באופן תדיר. אנחנו קראנו לראש העיר ולמשטרת ישראל להיכנס לתמונה ואני יודע שאכן נעשים מאמצים. אבל בפועל זה לא מספיק. יש פה בריחה המונית של תושבים מהעיר"

מה אפשר לעשות, דרושה יותר אכיפה?

"אין משילות, מצד העירייה, מצד המשטרה. אם המשטרה המקומית לא מסוגלת להתמודד עם תופעות האלה שיביאו תגבור של משטרה ארצית. כשהמשטרה רוצה לפרק תופעות של אלימות היא יודעת לעשות את זה. צריך להביא תגבור מבחוץ. אני רוצה לסייג ולומר שזה לא כל הציבור הערבי. יש תושבים נהדרים ושומרי חוק בציבור הערבי. יש בי כעס על מנהיגי הציבור הערבי שלא יודעים לשלוט על התופעות האלה".

אתה משתף פעולה עם חברי מועצת העיר הערביים?

"אני חבר מועצה באופוזיציה, כרגע בקואליציה זה ראש העיר מהליכוד וחבריו למגזר הערבי. המצב הוא כך כבר שנתיים. זה ממש העתק למצב הארצי שבו הליכוד נשען על התנועה האיסלאמית, אנחנו רק רוצים שקט. צריך אומץ להתייצב מול הפורעים. לא רוצים להגיע למקום של יפו ושער שכם".