גם בישראל תומכים באופ"א

ההתאחדות לכדורגל הוציאה הודיעה כי היא עומדת לצד אופ"א ויתר המדינות במאבקן נגד פתיחת הליגה החדשה שנוגדת את ערכי הספורט

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' באייר תשפ"א

גם בישראל תומכים באופ"א-ערוץ 7
כדורגל
צילום: iStock

"ההתאחדות לכדורגל מביעה תמיכה מלאה בעמדת אופ"א והתאחדויות הכדורגל של גרמניה, אנגליה, איטליה וספרד, כמו גם התאחדויות ומנהלות ליגה רבות אחרות, כנגד המהלך הציני להקמת סופר-ליג, מועדון סגור שכל קשר בינו לבין סולידריות וערכי הספורט לא קיים", כך נכתב בהודעה מטעם ההתאחדות לכדורגל כנגד הקמת מפעל הכדורגל החדש, הסופר-ליג.

אחרי שבאופ"א הודיעו כי יטילו סנקציות חמורים נגד השחקנים והמועדונים אשר יקחו חלק במפעל הכדורגל החדש וזכו לעידודם של ראשי ליגות רבים החל מגרמניה ועד אנגליה, כעת גם בהתאחדות לכדורגל מגבים את ארגון הכדורגל האירופי במאבקו נגד 12 מהקבוצות הגדולות באירופה.

מוקדם יותר היום (ראשון) אמר נשיא אופ"א אלכס צ'פרין, כי "כל השחקנים שישתתפו בליגה הסגורה יורחקו מהגביע העולמי וטורנירי היורו. הם לא יורשו לייצג את הנבחרות שלהם. אופ"א והכדורגל העולמי כולו עומדים מאוחדים יחד נגד המהלך כפוי הטובה של כמה מועדונים שמונעים מתאוות בצע ולא משום דבר אחר" וכעת הוא זוכה לתמיכה רחבה של עוד ועוד ליגות וחברים בארגון האירופי.

"המהלך נגדו פועלות אופ"א, פיפ"א, התאחדויות ומנהלות ליגה רבות, הוא בעל פוטנציאל הרס רוחבי על הכדורגל האירופי וכמובן גם על הכדורגל הישראלי" אמרו בהתאחדות לכדורגל והוסיפו כי "כל פרמטר של תחרותיות, הישגיות, השקעה מצד בעלים בזירה המקומית יימחה לנוכח המועדון הסגור אליו אין לאף גורם כניסה, לא משנה עד כמה הוא מצליח על כר הדשא".

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל אמר כי "דווקא בתקופה שבה כל העולם מגלה סולידריות לנוכח המאבק בנגיף הקורונה, בחרה קבוצה מצומצמת של מועדונים להקים מועדון סגור לבעלי אמצעים בלבד. ההתאחדות הישראלית עומדת לצד אופ"א ותומכת בהנהגת הארגון אל מול הצעד הבוטה, נעדר כל אלמנט ספורטיבי. הסכנה לכדורגל הישראלי מהמהלך הזה עצומה – החל מצמצום השקעות של בעלים לנוכח חוסר התקווה להשתתף במפעל אירופי יוקרתי, קיצוץ דרמטי בכספים המועברים על ידי אופ"א להתאחדויות ולקבוצות, כספים באמצעותם הוקמו אקדמיות, מרכזי פיתוח, תחרויות פיתוח, מועדוני נוער, תמיכה בקבוצות מליגות שונות ועוד".

נדמה כי התמיכה באופ"א רק תצבור עוד ועוד תאוצה ומעניין יהיה לראות אם זו אכן תצליח להשפיע על 12 הקבוצות שפרשו לחזור בהן מהודעתן.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il