הבקשה של הפלסטינים מג'ו ביידן: "לרסן ההתנחלות"

ראש הממשלה הפלסטיני קורא לנשיא ארה"ב להתערב מיידית כדי לרסן את מדיניות ההתנחלות הישראלית באיו"ש.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ז' באייר תשפ"א

הבקשה של הפלסטינים מג'ו ביידן: "לרסן ההתנחלות"-ערוץ 7
ג'ו ביידן
צילום: רויטרס

מוחמד אישתיה, ראש ממשלת הרשות הפלסטינית דוחק בממשל האמריקני להתערב מדינית בהקדם כדי "לרסן" את הרחבת ההתנחלויות, ובכלל זה התוכניות לבנות יותר מ -12 אלף יחידות דיור באיו"ש, ובהן 540 יחידות דיור בשכונת הר חומה.

בדברים שנשא במהלך ישיבת הממשלה הפלסטינית ברמאללה (שני) אמר אישתיה כי התרחבות ההתיישבות "הקולוניאלית בשטחים הכבושים" מאיימת לפגוע במאמצים הבינלאומיים להקמת מדינה פלסטינית בקווי 67' שבירתה ירושלים, והיא עומדת בסתירה להחלטות האו"ם, כולל החלטה 2334 של מועצת הביטחון.

אישתיה גינה את "ההתקפות הישראליות החוזרות ונשנות על מסגד אל-אקצה" והמתפללים המוסלמים, וטען כי התקפות אלה נועדו להביא לחלוקה של השימוש באתר בין מוסלמים ויהודים על פי מפתח של זמן ומקום.

לדברי אישתיה, הרשות הפלסטינית פנתה לגורמים בינלאומיים כדי שילחצו על ישראל לאפשר את עריכת הבחירות לפרלמנט הפלסטיני ב-22 במאי גם בירושלים המזרחית.

"אנו בטוחים כי השותפים הבינלאומיים שלנו יסייעו לנו להתגבר על המכשולים בדרך לניהול הבחירות למועצה המחוקקת בזמן וללא מכשולים שיעכבו את עריכתן בירושלים, על פי אותם מנגנונים בהם נערכו הבחירות בשנים 1996, 2005 ו-2005", אמר אישתיה.