"לא מפחד, זו המדינה שלנו": הרב אליהו מאלי חזר למקום שבו הותקף

ראש ישיבת ההסדר ביפו משחזר בראיון לסיון רהב מאיר את האלימות שחווה, אבל מבקש להעביר מסר מורכב על מה שקורה בעיר העברית הראשונה.

ערוץ 7 , ז' באייר תשפ"א | עודכן: 09:24

ראש ישיבת ההסדר ביפו, הרב אליהו מאלי, שהותקף אמש באלימות קשה על ידי שני ערבים, תיאר היום (שני) את התרחשות האירוע שבו נפגע.

הרב מאלי הותקף תוך כדי הליכה בשכונה והסתכלות על נכס למכירה. "ליד הבית הצהוב הם השיגו אותנו. הלכנו והתרחקנו, הם ביקשו מאיתנו להתרחק, ואנחנו לא מחפשים... לא מחפשים מריבות. קפצו על משה ואחר כך עליי".

בראיון לחדשות 12 שיחזר הרב: "שני ערבים אמרו לנו 'תסתלקו מכאן, זה לא המקום בשבילכם'. אני מסתובב ואני רואה ששניים התנפלו על משה. מכות, אגרופים, בעיטות... ואחר כך לבוא אליי ולהתקיף גם אותי במכות ובבעיטות וכדומה. אמרתי למשה: 'בוא, אנחנו מתרחקים' והמשכנו ללכת, והם המשיכו בשלהם עד שהתרחקנו".

לתמיכה בישיבת ביפו לחצו כאן

הרב מאלי לא מפחד לחזור אל המקום. "זו המדינה שלנו, שהפושעים יפחדו, בשביל זה יש לנו משטרה". "אני לא אחזור על הקללות שהם קיללו, אבל האמירה שחזרה ונשנתה אצלם: 'כאן לא יהיו יהודים! כל היהודים יעופו מכאן. אף יהודי לא יהיה כאן'. אנחנו בעד דו-קיום, אנחנו בעד חיים בסובלנות", טען הרב מאלי. "אבל אם הצד השני אומר, וגם פועל באלימות, ש'אף יהודי לא יהיה כאן' - אני לא חושב שהוא בעצמו זכאי להיות כאן. אבל זה לא תפקידנו, זה כבר תפקיד המשטרה, לטפל באלימות מהסוג הזה".

לסיום אמר הרב אליהו מאלי: "אנחנו הולכים לפי מה שלימדו אותנו חז"ל: 'חביב אדם שנברא בצלם'. אין הבדל בינינו, לדעתנו. אם הוא שייך לעדה הזו או לעדה הזו, לדת הזו... כי חסד צריך יחד עם כולם. מתוך כך התפתחו יחסי שכנות מאוד מאוד טובים. יעבור גם הגל הזה, השלום והאור יחזרו ליפו, אני משוכנע''.