בדקה ה-94: בית"ר נשארה בליגת העל?

למרות עוד משחק חלש שלהם העונה, שוב מול הקהל הביתי ומבלי לסכן את שער היריבה - בית"ר סחטה תיקו 2:2 דרמטי שכנראה ישאיר אותה בליגה

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' באייר תשפ"א

בדקה ה-94: בית"ר נשארה בליגת העל?-ערוץ 7
אוהדי בית"ר (ארכיון)
צילום: פלאש 90

דרמה גדולה בטדי. זה היה עוד אחד ממשחקיה החלשים ביותר העונה. הקהל הביתי שהגיע בכמות מועטה גם ככה, כבר עזב כמעט כולו את האיצטדיון. ואז הגיעה הדקה ה-94.

כל קבוצות תחתית טבלת ליגת העל בכדורגל נשאו עיניים והחזיקו אצבעות לבית"ר ירושלים הערב (ראשון) כשזו אירחה למשחק סופר חשוב את בני יהודה ומאמנם יוסי אבוקסיס שמתחת לקו האדום. כל יריבות התחתית קיוו כי בית"ר תנצח, מה שיקרב את בני יהודה לירידת ליגה ואת כל היתר לעונה נוספת בליגת העל.

עד הדקה ה-90 הכל קרה הפוך. בית"ר סיפקה שוב משחק חלש בפעם המי יודע כמה העונה ולמעשה לא איימה אפילו פעם אחת על שער האורחים משכונת התקווה, והכתומים ניצלו מצב חופשי והתקפה מתפרצת על סף הירידה להפסקת המחצית כדי לכבוש שני שערים ולהוביל בבטחה.

עד כמה בית"ר הייתה חלשה? האורות במגרש הביתי הזדהו עם מצבה המקצועי וכבו לאחר שארון חשמל ביציע הצפון מזרחי זיהה תקלה ובעקבות כך בוצעה פריקה של מיכל הכיבוי בתוך הארון חשמל על מנת למנוע התלקחות. המשחק הופסק ל-10 דקות וחודש באור חלקי אך גם זה לא עזר להעיר את השחקנים החלשים שעל כר הדשא.

בני יהודה כבר הרגישה שהיא בדרך לניצחון שיסבך את כל קבוצות התחתית ויחזיר אותה לתמונת ההישרדות, אבל אז הגיעו 4 דקות דרמטיות במיוחד שבסופן רגע טראגי עבורה.

זה התחיל משער של מרקו יאנקוביץ' בדקה ה-90 שצימק את התוצאה והמשיך עם שער של מי אם לא אורי מגבו, המגן הוותיק והמושמץ שכובש תמיד שערים מכריעים ודרמטיים בדקה ה-94.

בית"ר קרובה להבטיח לעצמה עונה נוספת בליגת העל בכדורגל למרות כל מה שעברה וכל הטעויות שעשתה בבניית וניהול הקבוצה, בתקווה להחזיר את אמון ואהבת קהל האוהדים שלה אולי בעונה הבאה. בני יהודה? עם שני שערים שהיא סופגת עמוק בתוספת הזמן וכשהיא במרחק של 6 נקודות כבר מכל היתר, כשנותרו ארבעה מחזורים לסיום העונה ו-12 נקודות בלבד, נדמה כי זו כבר לא תצליח במסע ההיחלצות שלה ותשחק בעונה הבאה בליגה השניה, הליגה הלאומית.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il