אליזבת' וורן מתערבת: מתנגדי נתניהו צריכים להעבירו מתפקידו

הסנאטורית הדמוקרטית קוראת למתנגדי נתניהו לפעול כדי להעבירו מתפקידו. בנוסף היא קוראת לביידן למנוע מישראל להשתמש בסיוע הצבאי האמריקני לצורך פעולות בשטחים.

ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א

אליזבת' וורן מתערבת: מתנגדי נתניהו צריכים להעבירו מתפקידו-ערוץ 7
אליזבת וורן
צילום: רויטרס

הסנאטורית הדמוקרטית אליזבת' וורן תקפה בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו והאשימה אותו בגרימת משבר פוליטי בישראל כדי להימלט מאימת הדין.

בדברים שנשאה אתמול (שני) בוועידה של ארגון השמאל J Street, קראה וורן למתנגדיו של נתניהו להתאחד כדי לפעול להעברתו מהתפקיד.

"הרוב שמתנגד לו צריך להחליט מה לעשות הלאה. האם הם ימשיכו להילחם בינם לבין עצמם ובתוך כך יעצימו מנהיג מושחת שמציב את האינטרסים שלו לפני אלו של ארצו? או שמא הם יחברו יחד בכדי להתחיל במשימה הקשה של עקירת השחיתות והחזרת שלטון החוק?", אמרה הסנאטורית.

וורן הביעה תמיכה בפתרון שתי המדינות ומתחה ביקורת על המדיניות ה"הרסנית", כלשונה, של ממשל טראמפ, שלטענתה עיכבה עוד יותר את מימוש פיתרון שתי המדינות. לדבריה, "לממשל ביידן יש את הערכים, את השיפוט ואת הניסיון לבטל את הנזק, ולקבוע את התנאים שיכולים להפוך את פיתרון שתי המדינות לבר קיימא".

בסיום דבריה קראה הסנאטורית לממשל ביידן למנוע מישראל להשתמש בסיוע הצבאי שהיא מקבלת מארה"ב לצורך פעולות בשטחים.

"זה יהיה אחראי מצידנו - אם אנחנו רציניים לגבי עצירת הרחבת ההתנחלויות וקידום פיתרון של שתי מדינות, לשקול את כל הכלים העומדים לרשותנו. אחד מהם הוא הגבלת השימוש בסיוע צבאי בשטחים הכבושים", אמרה וורן, שטענה: "על ידי המשך מתן סיוע צבאי ללא הגבלה, איננו מספקים תמריץ לישראל לשנות כיוון".